Virgil Abloh dla IKEA - jest już zapowiedź ich wspólnej kolekcji MARKERAD. Wiemy, kiedy trafi do sklepów i jakie będą ceny

Virgil Abloh i IKEA stworzyli razem kolekcję mebli. W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia pokazujące efekty tej współpracy. Z naszego tekstu dowiesz się, kiedy meble trafią do sprzedaży i ile będą kosztować.

Virgil Abloh we współpracy z IKEA przygotował ich najnowszą kolekcję mebli. Do sieci trafiły właśnie pierwsze zdjęcia, które delikatnie uchylają rąbka tajemnicy i zdradzają, co znajdziemy w tej ofercie.

Virgil Abloh - kto to?

Virgil Abloh urodził się w Stanach Zjednoczonych. Jest projektantem mody, producentem muzycznym oraz DJ'em. W marcu 2018 roku został dyrektorem artystycznym męskiej linii Louis Vuitton. Dodatkowo pełni również funkcję dyrektora naczelnego mediolańskiego domu mody Off-White, który sam założył w 2013 roku. Virgil Abloh ma na swoim koncie współpracę z polskim domem handlowym Vitkac, czego efektem była mini-kolekcja, inspirowana sztuką Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Pyszne klopsiki jak z IKEA? Dzięki naszemu prostemu przepisowi sama możesz takie zrobić:

Zobacz wideo

Virgil Abloh i IKEA stworzyli wspólną kolekcję MARKERAD

Kolekcja, która powstała przy współpracy Virgil Abloh i IKEA, nosi nazwę MARKERAD. W sklepach ma się pojawić już za miesiąc, w listopadzie. Na razie znana jest tylko data premiery w IKEI na terenie Stanów Zjednoczonych.

Co znajdziemy w tej nowej kolekcji? Patrząc na pierwsze zdjęcia, które trafiły właśnie do sieci, można wywnioskować, że będą to m.in. krzesła, stoły, specjalne torby na zakupy, dywany, zegary, a nawet obraz z Mona Lisą, który można podświetlić. Ceny mają się zaczynać już od 25 dolarów amerykańskich i sięgać do 250.

Cieszę się, że moja kolekcja MARKERAD już niedługo trafi do klientów. Jestem ciekaw tego, jak te produkty będą funkcjonowały w domach. Mam nadzieję, że wniosą do nich emocje. Taki właśnie był cel całej tej kolekcji

- opowiadał Virgil Abloh.

Więcej o: