Sesja ślubna inspirowana serialem "Opowieść podręcznej". Jedno ze zdjęć oburzyło fanów produkcji

Serial "Opowieść podręcznej" zyskał ogromną popularność na całym świecie, a użyte w produkcji czerwone stroje stały się symbolem walki o prawa kobiet. Ostatnio w internecie pojawiły się zdjęcia z sesji ślubnej, w której wykorzystano motywy znane z serialu. Niestety, bardzo nie spodobało się to fanom produkcji. Konkretniej, poszło o tło jednego ze zdjęć.

Sesja ślubna inspirowana serialem "Opowieść podręcznej"

Ostatnio, w internecie zrobiło się głośno na temat ślubnej sesji zdjęciowej, która inspirowana była serią "Opowieść podręcznej". Nowożeńcy zażyczyli sobie zdjęć w towarzystwie kobiet, które ubrane były na czerwono, dokładnie tak samo, jak zniewolone surogatki w serialu. Jedna z fotografii, która trafiła do sieci, została wykonana przed ścianą w Cambridge na terenie stanu Ontario, gdzie nagrywano serial.

Wybór miejsca na sesję nie spodobał się fanom produkcji. Powód? W serialu na tej samej ścianie wieszano ciała kobiet oraz mężczyzn, którzy padali ofiarami publicznych egzekucji za sprzeciwianie się panującemu reżimowi. Na te zarzuty fanów serialu postanowili odpowiedzieć autorzy zdjęć - Shawn Van Daele oraz Clint Russel - których oświadczenie zostało udostępnione przez USA Today

Smutne jest to, że wszyscy reagują dokładnie tak, jak można się było spodziewać - zupełnie jak w Gileadzie (miejsce akcji serialu - przyp.red.) - i tracą okazję do samodzielnego myślenia, edukowania się oraz stania się zaangażowanymi aktywistami zamiast wojownikami używającymi klawiatur. Chcielibyśmy widzieć ludzi uczestniczących w marszach kobiet, wspierających równe prawa dla wszystkich ze względu na ich orientację seksualną, zamiast siedzących tutaj, przeglądających Instagrama i szarpiących się w komentarzach.

"Opowieść podręcznej" - serial, który zdobył uznanie widzów

"Opowieść podręcznej" to serial pokazujący świat, w którym kobiety zostały całkowicie podporządkowane władzy. Pierwszy sezon serialu opierał się na książkowym oryginale autorstwa Margaret Atwood, natomiast drugi oraz trzeci są w całości efektem inwencji twórców produkcji. Akcja serialu opowiada o przyszłości, w której narodziny dzieci stały się rzadkością, a władzę w USA przejął organ pseudochrześcijański. Kobiety płodne zmuszono do bycia surogatkami uprzywilejowanych rodzin, a nawet najmniejszy sprzeciw czy nieposłuszeństwo karano w okrutny sposób. Serial, który swoją premierę miał w 2017 roku, zdobył uznanie na całym świecie, a charakterystyczne czerwone kostiumy stały się symbolem praw kobiet.

Chcesz wiedzieć, co działo się w trzecim sezonie serialu "Opowieść podręcznej"? Odpowiedź znajdziesz w naszym wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: