Instagram wprowadził nową opcję. Jak włączyć tryb nocny w aplikacji?

Instagram nieustannie wprowadza zmiany w swojej aplikacji. Modyfikacje dotyczą nie tylko wizualnej części, ale również ustawień. Aplikacja wprowadza właśnie tryb nocny, który już wkrótce będzie dostępny niemal dla wszystkich. Jak go uruchomić i na czym polega?
Zobacz wideo

Autorzy aplikacji Instagram nieustannie pracują nad jej udoskonaleniem oraz zoptymalizowaniem, by była jak najprostsza w obsłudze dla swoich użytkowników. Już jakiś czas temu, z aplikacji zniknęła funkcja obserwowania aktywności znajomych i choć wielu użytkownikom nie podobała się ta zmiana, to twórcy zdecydowali się na ten krok ze względu na to, że bardzo mało osób korzystało z tej opcji. Jednak likwidacja jednej aktualizacji poprzedziła wprowadzenie nowej. 

Instagram wprowadza tryb nocny - kiedy opcja będzie dostępna dla wszystkich?

Tryb nocny jako pierwszy wprowadził Messenger. Użytkownicy obu aplikacji byli przekonani, że za tym trendem pójdzie również Instagram - wcale się nie mylili! Minęło pół roku i Instagram stopniowo wprowadza ciemny tryb do swojej aplikacji. Póki co dostępny jest obecnie jest dla użytkowników smartfonów z najnowszym oprogramowaniem. Oznacza to, że jeśli jeszcze nie zauważyliście w swojej aplikacji tej opcji, prawdopodobnie musicie zaktualizować telefon lub poczekać, aż tryb nocny zostanie wprowadzony dla wszystkich, gdyż teraz dostępny jest tylko dla niektórych użytkowników, ponieważ wciąż jest w fazie testów. Tryb nocny zmienia szatę graficzną aplikacji na czarną, ponieważ emituje ona mniej światła, przez co korzystanie z niej w nocy jest o wiele mniej męczące dla oczu. Jak uruchomić tryb nocny na Instagramie? Po aktualizacji oprogramowania, w ustawieniach systemowych, należy włączyć Dark Mode - funkcja włączy się automatycznie.

 
Więcej o: