Kiedy jest Black Friday? Czarny piątek 2019 i zbliżające się masowe wyprzedaże

Black Friday to moda, która przybyła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Tego dnia sklepy oferują wiele zniżek i specjalnych promocji. Przyjęło się, że czarny piątek jest początkiem sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem. Kiedy wypada Black Friday w 2019 roku?
Zobacz wideo

Black Friday znany jest jako największy na świecie dzień wyprzedaży. Każdego roku, pod koniec listopada, sklepy odwiedzane są przez ogromną ilość konsumentów, którzy chcą skorzystać ze specjalnych ofert, inaugurując tym samym sezon świątecznych zakupów

Kiedy przypada Black Friday? Tak zwany czarny piątek wypada zawsze tuż po Święcie Dziękczynienia. Ponieważ dokładna data tego święta jest ruchoma, również zakupowe szaleństwo, każdego roku przypada na nieco inną datę.

Czarny piątek 2019 - kiedy jest black friday?

Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych przypada zawsze na czwarty czwartek listopada, w tym roku będzie to dokładnie 28.11. Zatem w tym roku W tym roku Black Friday przypadnie na 29 listopada. Coraz częściej, sklepy z okazji czarnego piątku organizują nie tylko jeden dzień wyprzedaży, a cały weekend lub nawet tydzień. 

Każdego roku z okazji Black Friday, najpopularniejsze marki wprowadza fantastyczne promocje, dzięki czemu kupić można wybrane produkty ulubionych marek w  dużo niższych cenach. To również doskonała okazja, by rozpocząć przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i kupić prezenty dla najbliższych w okazyjnych cenach. 

W Stanach Zjednoczonych, Black Friday to dzień największych wyprzedaży w roku i jest on bezpośrednio utożsamiany z początkiem sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam, każdego roku przed sklepami ustawiają się ogromne kolejki, a wiele sklepów czynnych jest dłużej niż zwykle, czasem nawet całą dobę.  

Więcej o: