Victoria's Secret rezygnuje z retuszu. Popularna marka opublikowała zdjęcie, na którym widać rozstępy u modelki. "Brawo za prawdę"

Victoria's Secret zaskoczyła wszystkich, publikując niewyretuszowane zdjęcie. Widzimy na nim ciało modelki ze wszelkimi jego niedoskonałościami - z rozstępami. Victoria's Secret do tej pory krytykowana była za propagowanie wyidealizowanego obrazu kobiecego ciała. Czyżby miał nastąpić przełom?
Zobacz wideo

Victoria’s Secret to popularna na całym świecie amerykańska marka, specjalizująca się w sprzedaży damskiej bielizny, odzieży oraz kosmetyków dla kobiet. Firma wręcz słynie z tego, że do swoich pokazów zatrudnia najbardziej gorące top modelki, które mają praktycznie idealne wymiary i ciała. Również zdjęcia z kampanii Victoria's Secret obrabiane są graficznie, przez co wyglądają na sztuczne i kompletnie nieoddające rzeczywistości.

Zapewne kojarzycie słynne aniołki Victoria's Secret. Wysokie, szczupłe modelki z gładkimi ciałami bez żadnych niedoskonałości. Amerykańska marka Victoria’s Secret wielokrotnie była krytykowana za propagowanie wyidealizowanego obrazu kobiecego ciała. To wszystko może się zmienić. A wszystko za sprawą jednego zdjęcia.

Victoria's Secret publikuje niewyretuszowane zdjęcie

Tym razem Victoria's Secret zaskoczyła wszystkich, publikując zdjęcie z nowej kampanii, na którym widzimy rozstępy modelki. Wszystko na to wskazuje, że marka postanowiła zrezygnować z retuszowania swoich fotografii i pokazywać kobiece ciało takim, jakim jest w rzeczywistości, czyli nieidealne, pełne niedoskonałości typu cellulit, rozstępy, pajączki itp. 

Victoria's Secret publikuje zdjęcie, na którym widać rozstępy

Nie trzeba było długo czekać na reakcję internautów. Niewyretuszowane zdjęcie, które zostało opublikowane na polskim profilu Victoria's Secret na Facebooku, spotkało się z ich zachwytami. 

Byłam w szoku, kiedy zobaczyłam minimalne rozstępy na tym zdjęciu. Są piękne. A majtki cudowne. Brawa dla was
Brawo za prawdę. Coś absolutnie pięknego. Gratuluję
Piękne, prawdziwe zdjęcie! Wielkie brawa!!!
Nareszcie prawdziwe zdjęcia
Najwyższy czas pokazywać normalne ciało kobiety, czy to grube czy to chude, z rozstępami czy bez. Nieważne, jak kto wygląda, liczy się wartość człowieka

- czytamy w komentarzach zachwyconych Polek.

Jak wam się podoba takie prawdziwe zdjęcie, pokazujące rozstępy modelki? Myślicie, że to przełom w polityce Victoria's Secret?

Więcej o: