Cara Delevingne zaprojektowała ubrania kolekcji Puma x Balmain

Francuski dom mody Balmain postanowił połączyć siły z niemiecką marką Puma i stworzyć wyjątkowy projekt. Kolekcja unisex Puma x Balmain została stworzona w duchu boksu, który był główną inspiracją Cary Delevingne - projektantki całej kolekcji.

Zarówno marka Puma, jak i dom mody Balmain mają już na swoim koncie przeróżne współprace. Chyba wszyscy doskonale pamiętamy kolaborację Balmain i sieciówki H&M czy ich współpracę z Beyonce. Puma natomiast współpracowała już z Karlem Lagerfeldem, a także Seleną Gomez. Jednak kolekcja Puma x Balmain będzie czymś zupełnie innym - to połączenie sportu i haute couture.

Zobacz wideo

Cara Delevingne zaprojektowała ubrania kolekcji Puma x Balmain

Najnowsza kolekcja Puma x Balmain została zaprojektowana przez modelkę Carę Delevingne oraz dyrektora kreatywnego Balmain, Oliviera Rousteing. Efektem tej wyjątkowej współpracy jest 35 modeli ubrań i butów w charakterystycznych odcieniach złota, czerwieni, niebieskiego oraz czerni. W kolekcji znalazły się m.in. kurtki bomberki, trampki, wysokie buty (inspirowane bokserskimi), bluzy, t-shirty i szorty. 

Kolekcja Puma x Balmain doskonale połączyła ze sobą luksus i sportową prostotę, a modele unisex mają na celu promowanie różnorodności oraz integrację, bez podziału na odzież dla kobiet i mężczyzn, co jest niezwykle ważną kwestią zarówno dla modelki, jak i dla dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody. Między innymi, poprzez tą kolekcję chcą zmienić postrzeganie rzeczywistości i zrewolucjonizować ludzkie myślenie.

Kolekcja Puma x Balmain dostępna będzie na stronach obu marek od 21 listopada. Natomiast wiosną linia zostanie wzbogacona o sześć nowych modeli. 

 
Więcej o: