10 seriali Netflix, które warto obejrzeć. Ranking "The New York Times"

Znamy już wyniki oglądalności produkcji Netflix Originals. Na liście znalazły się nie tylko produkcje fabularne, ale i dokumentalne. Zaskoczeni?

Opublikowane zostały wyniki oglądalności oryginalnych produkcji Netflixa na rok 2019. Raport analityczny "The New York Times" pokazuje, które seriale cieszyły się największa popularnością wśród widzów. Poniżej prezentujemy listę dziesięciu najchętniej oglądanych seriali.

Netflix zapowiada, że zakończy serial "BoJack Horseman":

Zobacz wideo

1. "Stranger Things"

Chyba nikogo nie dziwi, że na miejscu pierwszym plasuje się serial "Stranger Things". W 2019 roku , wraz z premierą 3 sezonu, zgromadził on rekordową dla serwisu streamingowego liczbę widzów, aż 64 miliony! Fani serialu nadal śledzą dziwne wydarzenia w małym miasteczku.

2. "The Umbrella Academy"

Na miejscu drugim plasuje się serial "The Umbrella Academy" z 45 milionami widzów. Niezwykle oryginalna fabuła serialu opowiada historię rodziny superbohaterów, która stara się zapobiec nadchodzącej katastrofie. 

3. "Dom z papieru"

"Dom z papieru" to najlepiej oglądająca się, europejska produkcja na Netflixie- 44 miliony widzów. Opowiada o grupie ośmiu przestępców, skrywających swe twarze pod charakterystycznymi maskami. Serial tak spodobał się widzom, że prawdopodobnie powstanie jego 4 sezon.

4. "You" 

Serial zgromadził 40 milionów widzów. Znalazł on tak wielu fanów dzięki charyzmatycznemu głównemu bohaterowi- stalkerowi i psychopacie, w którego wcielił się Penn Badgley.

5. "Sex Education"

Podobny wynik, 40 milionów widzów, uzyskał serial "Sex Education". To historia amerykańskiego licealisty, którego matka prowadzi gabinet seksuologiczny. Chłopak zaczyna wykorzystywać jej wiedzę. Serial w przystępny i zabawny sposób opowiada o edukacji seksualnej. 

6. "Nasza planeta"

To jedyny serial dokumentalny, który pojawił się w pierwszej dziesiątce najlepiej oglądających się seriali Netflixa. Serial opowiada o naszej planecie, o jej różnorodności i niezwykłości, jednocześnie skłaniając widzów do refleksji o wpływie człowieka na środowisko. "Nasza planeta" powstała przy użyciu najnowocześniejszej technologii, a zdjęcia kręcone były w aż 50 krajach.

7."Niewiarygodne"

Serial kryminalny, który zgromadził 32 miliony widzów. Akcja serialu toczy się dwutorowo, a wątki splatają się w wielkim i zaskakującym finale. Akcję rozpoczynają zeznania dziewczyny, która została zgwałcona. Pod presją otoczenia wycofuje jednak swoje zeznania. Po jakimś czasie prowadzona przez policję jest bardzo podobna sprawa.

8. "Już nie żyjesz" 

"Już nie żyjesz" to czarna komedia, którą obejrzało 30 milionów widzów. Serial opowiada historię przyjaźni dwóch kobiet, które poznają się w przykrych okolicznościach. W miarę rozwoju akcji, ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę.

9. "Jak nas widzą"

25-milionowa publiczność śledziła losy pięciu czarnoskórych nastolatków posądzonych i skazanych za gwałt. Czteroodcinkowy miniserial opowiada pełną historię śledztwa.

10. "Elita"

Hiszpański serial o nastolatkach z wyższych sfer przyciągnął aż 20 milionów widzów. Opowieść o dzieciach zepsutych przez dobrobyt odniósł na tyle duży sukces, że skłoniło to Netflixa do zamówienia kolejnego, trzeciego już sezonu serialu. 

Więcej o: