Anja Rubik wspiera akcję "Tęczowy piątek". Ma ona na celu wsparcie osób LGBT

Już dzisiaj, 25 października 2019 roku, w szkołach na terenie całej Polski odbędzie się akcja "Tęczowy piątek". W akcję włączyła się modelka Anja Rubik, która wspiera środowisko osób LGBT.

Anja Rubik od jakiegoś czasu jest propagatorką edukacji seksualnej w Polsce. Włącza się również w inicjatywy feministyczne takie jak "Czarny piątek", a dzisiaj jest jedną z twarzy "Tęczowego piątku".

Anja Rubik bawiła się z Miley Cyrus

Zobacz wideo

Tęczowy piątek na terenie całej Polski

"Tęczowy piątek" jest inicjatywą , która ma za zadanie zwiększenie zakresu wiedzy o tożsamości płciowej i orientacji seksualnej oraz wsparcie młodzieży LGBT+ (lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe), która może spotykać się z brakiem zrozumienia czy dyskryminacją. Akcja zainicjowana i koordynowana przez Kampanię Przeciw Homofobii ma na celu walkę o równość, także wśród młodzieży. W akcję mogła włączyć się każda szkoła na terenie całego kraju. Tego dnia w zgłoszonych szkołach zostaną przeprowadzone specjalne lekcje zwiększające świadomość uczniów w temacie LGBT oraz naukę wzajemnego szacunku wobec siebie. Na korytarzach zawisną plakaty specjalnie przygotowane na tę okazję prze Kampanię Przeciw Homofobii. Pod akcją podpisują się gwiazdy takie jak Julia Kamińska, Małgorzata Rozenek-Majdan czy supermodelka Anja Rubik.

Anja Rubik twarzą "Tęczowego piątku"

Anja Rubik ostatnimi czasy znana jest nie tylko z bycia supermodelką, lecz także z angażowania się w sprawy społeczne. Szczególnie bliskimi jej kwestiami są feminizm, seks i tożsamość płciowa. Nagłaśniała również problem czekających na refundację leków na SMA. Modelka wykorzystuje swoją rozpoznawalność, by walczyć o równe prawa dla wszystkich z nas, nie zależnie od płci czy orientacji seksualnej. Nie dziwi więc fakt, że czynnie angażuje się w akcję "Tęczowy piątek".

Modelka dodała specjalny post na swojego Instagrama:

Dzisiaj Tęczowy Piątek, czyli dzień miłości i solidarności! Ten właśnie dzień ma uczuć w szkołach empatii, równości, tolerancji, zrozumienia i akceptacji. Jest to również wystąpienie młodzieży przeciwko homofobii nadal tak silnie obecnej w Polsce i naszym rządzie!! Macie moje wsparcie i wsparcie ruchu @sexedPL !!! Pamietajmy LOVE has NO GENDER! #tęczowypiątek #lgbtq
 

W poście oprócz zdjęcia Anji Rubik w bluzie z napisem "Love has no gender" czyli "Miłość nie ma płci", znajdują się zdjęcia ze szkół, które zaangażowały się w akcję. 

Spot promujący "Tęczowy piątek"- "Stoję po stronie młodzieży"

Kampania Przeciw Homofobii z okazji "Tęczowego piątku" wypuściła spot, w którym znane aktorki i aktorzy czytają fragmenty listów napisanych przez młodzież LGBT. W poruszającym spocie pojawili się między innymi Jacek Poniedziałek, Małgorzata Rozenek-Majdan czy Majka Jeżowska. W dniu dzisiejszym spot wyświetlany będzie w kinach- warszawskiej Kinotece i wrocławskich Nowych Horyzontach, przed wszystkimi seansami. 

Więcej o: