Black Friday 2019 - masowe wyprzedaże w sklepach. Kiedy wypada?

Black Friday to dzień, na który z pewnością czekają łowcy okazji oraz wielbiciele wszelkich przecen. Trend na czarny piąte przyszedł do Polski z USA i jest równie popularny, jak za oceanem. Kiedy wypada Black Friday w 2019 roku?
Zobacz wideo

Co to jest Black Friday?

Black Friday znany jest jako największy na świecie dzień wyprzedaży. Choć na początku, dzień ten był charakterystyczny charakterystyczny dla Stanów Zjednoczonych, to od kilku lat popularny jest także w naszym kraju. Każdego roku, podczas Black Friday, sklepy odwiedzane są przez ogromną ilość konsumentów, którzy chcą skorzystać ze specjalnych promocji i rabatów, które oferują niemal wszystkie sklepy.

Black friday 2019 - kiedy wypada?

Tak zwany czarny piątek wypada zawsze tuż po Święcie Dziękczynienia, którego data jest ruchoma, gdyż przypada na czwarty czwartek listopada. Natomiast Black Friday to piątek tuż po Święcie Dziękczynienia. Zatem w tym roku Black Friday przypadnie na 29 listopada. 

Wyprzedaże Black Friday

Black Friday w USA to dzień największych wyprzedaży w roku i jest niepisaną inauguracją sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem. Coraz częściej, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, lecz także w Polsce, sklepy z okazji czarnego piątku organizują nie jeden, a cały weekend lub nawet tydzień wyprzedaży. 

Każdego roku, największym powodzeniem cieszą się przede wszystkim sklepy z artykułami RTV i AGD, które można tego dnia kupić o kilkaset złotych taniej! Jednak duże zniżki zapowiadają także sklepy odzieżowe, jubilerskie, drogerie czy sklepy z zabawkami. W Black Friday z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. To również doskonała okazja, by rozpocząć zakupy prezentów świątecznych, w dużo niższych cenach.

Więcej o: