Jak wydrążyć dynię na Halloween? Prosty i szybki trik

Halloween już za dwa dni. Jednym z jej największych symboli jest dynia. Jak wydrążyć dynię szybko i prosto? Podpowiadamy krok po kroku.

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Święto duchów już za dwa dni. Co prawda nie jest to oficjalne święto urzędowe, ale mimo to cieszy się naprawdę dużą popularnością. I to zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Halloween obchodzone jest w wielu krajach 31 października, przy czym najbardziej hucznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii oraz w Wielkiej Brytanii.

Jak wykonać makijaż na Halloween szybko i prosto? Podpowiadamy krok po kroku:

Zobacz wideo

Halloween w Polsce

Halloween dotarło również do Polski, chociaż u nas nie jest obchodzone aż tak hucznie. Głównym symbolem tego święta jest dynia. Pomarańczowe warzywo wydrąża się i podświetla świeczką od środka tak, aby wyglądało jak najbardziej upiornie. Tak właśnie powstaje słynny lampion. Inne symbole Halloween to: duchy, wampiry, zombie, czarownice, trupie czaszki, pajęczyny, szkielety, nietoperze, czarne koty itp.

Jak wydrążyć dynię? Prosty sposób krok po kroku

Dynia to jeden z najważniejszych symboli Halloween. Jak wydrążyć dynię i zrobić z niej lampion? Podpowiadamy. Jedyne, co ci będzie potrzebne, to ostry nóż oraz duża łyżka.

  1. wycinamy górną część dyni, przy czym warto pamiętać, aby nóż trzymać pod odpowiednim kątem (dokładnie zobaczycie to na wideo), dzięki temu dużo łatwiej będzie wam wyjąć wyciętą cześć dyni,
  2. następnie wyjmujemy miąższ dyni za pomocą dużej łyżki, ewentualnie dłoni,
  3. nie wyrzucaj miąższu, możesz zrobić z niego pyszną zupę bądź też ciasto,
  4. na koniec zostaje ci już tylko pomalowanie upiornej dyni lub wycięcie jej przerażających oczu i ust.
 

A wy znacie jakieś inne, proste i szybkie sposoby na wydążenie dyni? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej o: