Jak udekorować dom na Halloween? Najciekawsze pomysły na ozdoby

Z każdym kolejnym rokiem, Halloween zyskuje na popularności w Polsce. Coraz częściej wybieramy się na imprezy halloweenowe, a także przystrajamy na tę okazję nasze mieszkanie i domy. Jak udekorować nasze cztery kąty na ten dzień? Oto sprawdzone sposoby!

Halloween zbliża się wielkimi krokami, a tego dnia to właśnie wiedźmy, duchy, potwory i dynie są motywem przewodnim. Nawet jeśli nie planujesz wielkiego przyjęcia z tej okazji, warto zmienić nieco wystój mieszkania. W Halloween nie może zabraknąć lampionów z dyni, pajęczych sieci, czy ciekawych przekąsek.

Inspiracje na halloweenowe słodkości znajdziesz w poniższym wideo:

Zobacz wideo

Ozdoby z dyni na Halloween

Halloween chyba każdemu z nas kojarzy się przede wszystkim z dynią, a dokładniej ze specjalnie wydrążoną dynią. To, czy twój dyniowy lampion będzie przerażający, groźny czy zabawny, zależy tylko od ciebie.

Podpowiadamy, jak wykonać taką dynię krok po kroku:

  • Wytnij od dołu lub z góry dziurę, tak aby usunąć miąższ. Usuń wnętrze dyni.
  • Na kartce lub kartonie narysuj szablon twarzy, którą później przeniesiesz na dynię.
  • Szablon odrysuj na dyni i wytnij pożądany kształt.
  • Do środka włóż świecę, albo lampki elektryczne.

Ozdoby na Halloween imitujące pajęczyny 

Aby nadać twojemu wnętrzu nieco mrocznego klimatu, rozwieś w pokoju gościnnym sztuczne pajęczyny z pająkami. Wyglądają bardzo realistycznie i nieco przerażająco. Obecnie można je dostać w wielu sklepach internetowych. Nie zapomnij również o świecznikach i świecach, które nadają tajemniczego klimatu. 

Słodkie ozdoby na Halloween

Chyba nikt nie wyobraża sobie tego dnia bez łakoci. W końcu Halloween to bardzo pozytywne święto, a wszelkie słodycze są jego nieodłącznym elementem. Takie słodkości mogą również służyć jako świetna dekoracja naszego domu. Wystarczy odpowiednio je ozdobić i wyeksponować, a z pewnością zrobią niemałe wrażenie.

 
Więcej o: