Skórzane spodnie - hit czy kit? Podpowiadamy, jak je nosić i z czym, aby wyglądać modnie [trendy jesień 2019]

Skórzane spodnie wracają do łask! Można je z powodzeniem nosić w sezonie jesień 2019, ponieważ są obecnie bardzo modne. Jak je nosić i z czym, aby nie wyglądać kiczowato? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Skórzane spodnie mają wiele zwolenniczek, ale chyba jeszcze więcej przeciwniczek. Nic dziwnego! Uchodzą za kontrowersyjne i rzucające się w oczy. Na pewno ciężko przejść obok nich obojętnie. Zwolenniczki skórzanych spodni uznają je za niezwykle seksowne i pięknie podkreślające kobiece kształty. Przeciwniczki zaś twierdzą, że są one kiczowate. Mamy dobrą wiadomość dla tej pierwszej grupy. Skórzane spodnie wracają do łask i znowu są modne, zgodnie z gorącymi trendami na sezon jesień 2019.

Skórzane spodnie - jak nosić?

Skórzane spodnie wcale nie muszą być przeznaczone tylko na wieczór czy na specjalnie okazje i wielkie wyjścia. Wszystko zależy od reszty stylizacji i dodatków, które wybierzemy.

Jeżeli do skórzanych spodni bądź też takich, które imitują skórę, dobierzesz białą lub niebieską koszulę, a do tego elegancką marynarkę, masz już gotową stylową stylizację do pracy. Na wieczór do skórzanych spodni załóż szpilki i obcisły top np. z cekinami, dzięki czemu uzyskasz seksowną i odważną stylizację. Możesz też postawić na bardziej rockową stylizację: czarne, obcisłe spodnie skórzane, do tego ciężkie workery i T-shirt z ulubionym zespołem.

Skórzane spodnie najlepiej nosić w wersji dopasowanej, z prostymi i dość wąskimi nogawkami. Pamiętaj również, że skórzane spodnie są same w sobie mocno rzucające się w oczy, dlatego warto, aby reszta ubrań i dodatków była bardziej stonowana. Dzięki temu unikniemy efektu kiczu.

Skórzane spodnie - kolory

Skórzane spodnie to przede wszystkim klasyczna czerń, ale nie tylko. Zgodnie z trendami na sezon jesień 2019 modne będą również inne, bardziej żywe odcienie, takie jak np.: brąz, nude oraz czerwony. Projektanci lansują również skórzane spodnie w wersji mniej obcisłej, mniej przylegającej do ciała, tylko bardziej luźne. Warto jednak pamiętać, że takie nie pasują do każdego typu sylwetki.

Więcej o: