Horrory na Halloween, czyli najlepsze propozycje strasznych filmów. Klasyka i nowości

Halloween to idealne święto, aby nadrobić braki i obejrzeć zaległe horrory. Jakie straszne filmy będą najlepsze na to święto duchów? Podpowiadamy.

Halloween, czyli święto duchów już dziś. Co prawda nie jest to oficjalne święto urzędowe, ale mimo to cieszy się naprawdę dużą popularnością. W licznych zabawach halloweenowych udział biorą zarówno dzieci, jak i dorośli. Halloween obchodzone jest w wielu krajach 31 października, przy czym najbardziej hucznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii oraz w Wielkiej Brytanii.

Halloween w Polsce

Halloween dotarło również do Polski, chociaż u nas nie jest obchodzone aż tak hucznie. Głównym symbolem tego święta jest dynia. Pomarańczowe warzywo wydrąża się i podświetla świeczką od środka tak, aby wyglądało jak najbardziej upiornie. Tak właśnie powstaje słynny lampion. Inne symbole Halloween to: duchy, wampiry, zombie, czarownice, trupie czaszki, pajęczyny, szkielety, nietoperze, czarne koty itp.

Horrory na Halloween

Niektórzy zamiast hucznych zabaw, wolą zostać w domu i obejrzeć jakiś horror. Jakie są najlepsze straszne filmy na Halloween? Podpowiadamy. Mamy najlepsze propozycje zarówno wśród klasyki, którą trzeba znać, jak i nowsze produkcje - straszne filmy, które idealnie nadadzą się na wieczór w Halloween.

Jak wykonać makijaż na Halloween szybko i prosto? Podpowiadamy krok po kroku:

Zobacz wideo

Horrory na Halloween

  1. The Ring - polecamy wersję amerykańską. Jest to remake japońskiego horroru. Dziennikarka dowiaduje się o kasecie wideo, której obejrzenie rzekomo prowadzi do śmierci. Kobieta ogląda ją.
  2. Piątek 13-go - grupa znajomych postanawia spędzić trochę wolnego czasu w odosobnionym domu nad jeziorem. Ich pobyt zamienia się w horror - zostają zaatakowani przez psychopatę.
  3. Egzorcyzmy Emily Rose - film ten powstał na faktach i przedstawia historię księdza, który przeprowadził egzorcyzmy młodej kobiety. Nawiedzona kobieta umiera.
  4. Jeździec bez głowy - historia młodego policjanta, który ma za zadanie rozwiązać sprawę kilku morderstw w małym miasteczku. Jego mieszkańcy sugerują, że odpowiedzialny jest za nie tytułowy Jeździec bez głowy.
  5. Koszmar z ulicy Wiązów - jeden z największych klasyków, jeśli chodzi o horrory. Głównym bohaterem tego strasznego filmu jest bardzo mroczny Freddy Krueger, który pojawia się w snach ludzi.
Więcej o: