HBO wyprodukuje spin-off serialu "Gra o Tron". O czym będzie produkcja "House of the Dragon"?

Kilka dni temu HBO odrzuciło pilotażowy odcinek prequela kultowej już "Gry o tron". Decyzję argumentowano nietrafionymi decyzjami artystycznymi. Fani serialu nie mogą jednak narzekać na nudę. Zamówiony został spin-off zatytułowany "House of the Dragon".

To jeszcze nie koniec przygody z jednym z najpopularniejszych seriali wszech czasów. HBO zafundowało fanom "Gry o tron" nie lada gratkę. Powstać ma spin-off serialu, opowiadający o losach rodziny Targayrenów, z której pochodzi bohaterka serialu Daenerys.

"Nowy papież" w reżyserii Paolo Sorrentino. Zobacz drugi zwiastun HBO:

Zobacz wideo

HBO wyprodukuje spin-off serialu "Gra o Tron" - co wiemy o fabule?

Choć 19 maja tego roku zakończył się ostatni sezon "Gry o tron", to jeszcze nie koniec produkcji związanych z serialem.  Kilka dni temu odwołana została produkcja prequela, który miał opowiadać historie sprzed wydarzeń, które opowiada "Gra o tron". HBO nie zaakceptowało jednak odcinka pilotażowego. Zdecydowało się za to na wyprodukowanie spin-offa serialu, czyli serii, której akcja toczyć się będzie w świecie znanym już widzom z poprzedniej produkcji. Poznaliśmy nawet tytuł- "House of the Dragon". Ma on opowiadać historię rodu Targayrenów. Akcja ma mieć miejsce około 300 lat przed wydarzeniami, które oglądaliśmy w "Grze o tron". Scenariusz, podobnie jak w przypadku serialu bazowego, oparty ma być na książce George’a R.R. Martina. Tym razem będzie to powieść "Ogień i krew".  Jak sam tytuł wskazuje, dużą rolę mają w opowiadanej na ekranie historii odegrać smoki.

Spin-off serialu "Gra o Tron" - twórcy i obsada

Autorem scenariusza będzie R.R Martin i Ryan Condal, który obejmie również funkcję reżysera. Showrunnerem, czyli osobą, która odpowiada za całokształt produkcyjny i artystyczny serialu, zostanie Miguel Sapochnik i to on również zdecyduje o obsadzie. Na razie nie znamy nazwisk aktorek i aktorów, którzy mieliby pojawić się w "House of the Dragon". 

"House of the Dragon" - kiedy premiera?

Niestety nieznany jest jeszcze nawet termin rozpoczęcia zdjęć do serialu. Nie wiemy także na kiedy przewidywana jest premiera. Oznacza to, że na razie fani "Gry o tron" muszą zadowolić się podjętą przez HBO decyzją i plakatem zapowiadanego serialu.

Więcej o: