Sieć sklepów Żabka wprowadza do oferty wegańskie hot-dogi. Kiedy będą w sprzedaży?

Coraz wiecej z nas rezygnuje z jedzenia mięsa. Ci z nas, którzy stosują dietę wegańską lub wegetariańską, podczas wizyt w sklepie Żabka musieli obejść się smakiem. Do tej pory hot-dogi były dostępne tylko w wersji mięsnej. Już niedługo ma się to zmienić!

Już około 10% Polaków w wieku 25-34 lat deklaruje, że w ogóle nie spożywa mięsa, lub stosuje dietę wegańską, co oznacza, że całkowicie rezygnuje z produktów pochodzenia zwierzęcego. Choć tego typu dieta ma bardzo pozytywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, lecz także na stan naszej planety, produkty wegetariańskie i wegańskie są często trudniej dostępne, niż te mięsne. Podobnie było w sklepach Żabka. Jednak od 2020 roku będziemy mogli tam zjeść hot-doga bezmięsnego!

Ogranicz spożycie wołowiny. To zagrożenie dla klimatu:

Zobacz wideo

Wegańskie hot-dogi w sklepach Żabka

Ostatnimi czasy, coraz częstszym sposobem na zabicie głodu jest hot-dog ze sklepu Żabka. Sieć ma już prawie 6 tysięcy sklepów w całej Polsce. Wydawać by się mogło, że sklep z charakterystycznym zielonym logiem możemy znaleźć już prawie na każdej ulicy. Od jakiegoś czasu, w sklepach Żabka możemy oprócz zrobienia zakupów spożywczych, napić się kawy czy zjeść hot-doga. W związku z tym, że coraz więcej osób rezygnuje z jedzenia mięsa, lub zdecydowanie ogranicza je w swoim jadłospisie, wiele fast foodów i sieciówek wprowadza do swojej oferty opcje posiłków bezmięsnych. Za granicą w McDonald's zjemy wegańskiego burgera, a na stacjach Orlen i w Ikei wegańskiego hot-doga czy klopsiki. Za potrzebami klientów idzie również Żabka i wprowadza do swojej oferty opcję wegańską.

Wegańskie hot-dogi w sklepach Żabka -  z czego?

Jak powiedział Jerzy Roguski, dyrektor handlowy firmy Żabka Polska w rozmowie z Rzeczpospolitą, produkt, którym będzie bezmięsna parówka, jest aktualnie w fazie testów. Testy służyć mają stworzeniu smaku jak najbardziej zbliżonemu mięsnemu hot-dogowi. W ofercie mają znaleźć się również wegańskie sosy! Frima Fanex, która zaopatrza Żabkę, zapowiada wprowadzenie między innymi wegańskiego majonezu, stworzonego tylko i wyłącznie z produktów roślinnych.

Wegańskie hot-dogi w sklepach Żabka - kiedy?

Wersja wegańska popularnych hot-dogów z Żabki, ma trafić do oferty sklepów prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Oczekujemy z niecierpliwością i mamy nadzieję, że coraz więcej sieciówek wprowadzać będzie do swojego menu roślinne odpowiedniki znanych produktów. 

Więcej o: