Modne swetry z wełny merynosa robią furorę. Na czym polega ich fenomen?

Ostatnio coraz modniejsze stają się swetry wykonane z wełny merynosów. Co takiego wyróżnia tę odmianę wełny na tle innych materiałów, z których szyte są swetry?

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią w naszej szafie pojawia się coraz więcej swetrów. Nigdy nie wychodzą z mody, są wygodne i przede wszystkim ciepłe. Wyjątkowy otulające i utrzymujące temperaturę właściwości mają swetry wykonane z wełny. Coraz popularniejsza staje się wełna merynosa. Co ją wyróżnia?

Jak zrobić sweterek na paznokciach? Sprawdź:

Zobacz wideo

Modne swetry z wełny merynosa - na czym polega ich fenomen?

W sezonie jesień- zima 2019 z mody nie wychodzą luźne, oversizowe swetry. Na chłodne, zimowe dni idealnie sprawdzą się te wykonane z wełny. Niestety część z nas, a w szczególności dzieci, wystrzegają się wełnianych swetrów ze względu na ich podrażniające skórę właściwości. Z powodu nieprzyjemnego 'gryzienia' rezygnujemy z ich noszenia. Właśnie dlatego coraz popularniejsza staje się wełna merynosów. Merynosy to odmiana owiec, które wypasane są w Nowej Zelandii. Wełna tych owiec jest o wiele cieńsza od tradycyjnej wełny. Jest ona delikatna, miękka i przyjemna dla skóry. Pomimo tego, że włókna merynosów są cieńsze, nie oznacza to, że ich wełna ma gorsze właściwości termiczne. Runo merynosów jest gęste przez co świetnie izoluje i zachowuje ciepło. Do tego wełna merynosów wolno się brudzi. Ma dużą ilość naturalnych tłuszczów, dzięki czemu łatwo ją oczyścić. Wełna tych zwierząt jest plastyczna, dlatego ubrania z niej wykonane stają się elastyczne, a przez to bardzo wygodne i dobrze sprawdzą się również dla dzieci. Nie przyjmuje ona łatwo zapachów z zewnątrz, nie sprzyja też namnażaniu się bakterii.

Zobacz też modne swetry męskie Hugo Boss!

Modne swetry z wełny merynosa - gdzie kupić?

Swetry wykonane z wełny merynosów, w różnych modelach znajdziemy teraz w wielu sklepach, również w sieciówkach, np. H&M. Pojawiają się te typowo "babcine", duże i ciepłe, jak i bardziej przylegające do ciała i eleganckie. Modne są też grube, zapinane na duże guziki kardigany. Dużą ofertę swetrów wykonanych z wełny merynosów znajdziemy w sklepach internetowych. Warto zaopatrzyć się w chociaż jeden merynosowy sweter na nadchodzące, mroźne dni.

Więcej o: