Aplikacje ułatwiające podróżowanie, które powinien znać każdy

Kto z nas nie lubi podróżować? Odwiedzanie nowych miejsc jest zawsze świetną przygodą, pozwala na poznanie nowej kultury i ludzi, spróbowanie nieznanych smaków czy zwiedzenie interesującyh okolic. Dzięki tym aplikacjom, podróżowanie będzie jeszcze prostsze!

Podczas podróżowania urządzenia elektroniczne prawie całkowicie wyparły tradycyjne, papierowe mapy czy przewodniki. Producenci aplikacji prześcigają się w nowinkach technologicznych, które okażą się przydatne dla użytkowników. Jest kilka, na które warto zwrócić uwagę. Sprawdź jaką aplikację warto pobrać przed wyjazdem na wakacje.

Aplikacje do badania jakości powietrza. Sprawdź:

Zobacz wideo

Aplikacje ułatwiające podróżowanie - po co nam one?

Podróżowanie to pasja praktycznie każdego z nas. Uwielbiamy wybierać się w nowe miejsca w celu wypoczynkowym, a także w poszukiwaniu przygód. Każda podróż, choć jest źródłem niezapomnianych przeżyć, może nam dostarczyć porządnej dawki stresu, szczególnie jeśli się do niej odpowiednio nie przygotujemy. Warto zwrócić uwagę na dostępne aplikacje, które pomogą nam odnaleźć się w nowym miejscu.

Aplikacje ułatwiające podróżowanie - aplikacje Google

Pierwszą aplikacja wartą uwagi jest Asystent Google. Od 16 stycznia 2019 roku aplikacja jest dostępna w języku polskim. Pobieramy ją na urządzenia mobilne i możemy prowadzić z nią podwójną konwersację. Użytkownicy posługują się głównie poleceniami głosowymi, ale możliwa jest także komunikacja pisemna. Wystarczy zadać asystentowi konkretne pytanie, a on w ułamku sekundy przeszuka sieć, znajdując na nie odpowiedź. Jest to bardzo poręczne, szczególnie w podróży. 

Na uwagę zasługuje także opcja Konwersacja dostępna w Google Tłumacz. Możemy nagrać tam wypowiedź w obcym języku, a aplikacja automatycznie nam ją przetłumaczy.  Bądźmy jednak ostrożni, pamiętajmy, że to tylko aplikacja i może popełniać błędy, nie rozumiejąc kontekstu wypowiedzi. Często korzystamy również z Google Maps, które w podróży jest praktycznie niezbędne, jeżeli nie posiadamy mapy. Jeśli w planach mamy odwiedzenie muzeów czy galerii sztuki, pomocna może okazać się aplikacja Google Arts&Culture, która jak się okazuje ma do zaoferowania wiele więcej niż tylko porównywanie naszych selfie do znanych dzieł sztuki.

Aplikacje ułatwiające podróżowanie- przelicznik walut

Pamiętasz sytuacje kiedy znajdując się w obcym kraju ciężko ustosunkować Ci się do miejscowych cen? Często przeliczniki walut są bardzo różne i trudno nam szybko dokładnie przeliczyć ich wartość. Z pomocą śpieszą aplikacje, które pozwalają od razu przeliczyć cenę w obcej walucie na naszą. Może się to okazać zbawienne w turystycznych kurortach, gdzie ceny są szczególnie wygórowane. Universal Currency czy XE Currency to jedne z wielu innych, darmowych aplikacji na telefon, które pobierają aktualne kursy walut i w mgnieniu oka oszacowują nam cenę w obcej walucie, w przełożeniu na polski złoty. 

Więcej o: