Dostałeś SMS-a od Rossmanna albo Biedronki? Uważaj, to może być oszustwo i wyłudzenie pieniędzy

Rossmann i Biedronka - ktoś w imieniu tych popualrnych sieci sklepów wysyła fałszywe SMS-y, które są niczym innym, jak tylko wyłudzeniem pieniędzy. To oszustwo, przed którym przestrzegamy.
Zobacz wideo

Biedronka i Rossmann - jeżeli jesteś klientem której z tych wymienionych sieci sklepów, uważaj. Ktoś podszywa się pod nie, wysyła fałszywe SMS-y i próbuje w ten sposób wyłudzać pieniądze. To oszustwo. Nie daj się nabrać!

Fałszywe SMS-y od Biedronki i Rossmanna

Nieznana osoba wysyła fałszywe SMS-y w imieniu Biedronki oraz Rossmanna, w których informuje o wygranej w konkursie i prosi o wypełnienie ankiety.  Ani Biedronka, ani Rossmann nie są autorami tychże wiadomości: nie organizują takich konkursów i nie wysyłają podobnych SMS-ów. To już kolejne oszustwo tego typu. Jakiś czas temu klienci Rossmanna otrzymywali podobne fałszywe SMS-y. Ktoś wysyłał wiadomości, w których informował o możliwości otrzymania bonów do Rossmanna za wypełnienie ankiety. 

W fałszywych SMS-ach znajduje się prośba o dopełnienie formalności i wypełnienie ankiety, do której przekierowuje wysłany link.

Szanowny Kliencie, Twoje nazwisko zostalo wybrane jako zwyciezca 2. miejsca w naszym listopadowym losowaniu. Wyswietl szczegoly tutaj: http://yyn[.]us/dKtag

- czytamy w rzekomych SMS-ie wysyłanym przez oszustów, podających się za Biedronkę oraz Rossmanna.

Biedronka i Rossmann - uwaga na oszustwo

Link podany w fałszywym SMS-ie przenosi na równie fałszywą stronę Rossmanna. Na niej musimy wypełnić ankietę, w której wygrywa każdy, niezależnie od odpowiedzi. Następnie należy podać różne dane osobiste, w tym m.in. dane karty płatniczej. Jest to konieczny warunek do odbioru nagrody.

Ci bardziej spostrzegawczy zauważą, że na górze strony znajduje się jednak dopisek (bardzo drobnym drukiem), że konkurs jest w rzeczywistości loterią, w której można wygrać iPhone'a 11. Jednak wcześniej nasze konto zostanie obciążone opłatą 75 euro, czyli ok. 350 zł. Dodatkowo jeszcze poniesiemy koszty samej loterii, które wynoszą 2 euro.

Konkurs ten trwa kilka dni i przez ten czas można się jeszcze z niego wypisać. Dzięki temu unikniemy obciążenia wspomnianą opłatą 75 euro.

Więcej o: