Pełnia w listopadzie- może mieć na nas duży wpływ. Czym jest Mroźny Księżyc?

Pełnia w listopadzie nazywana jest przez rolników Mroźnym Księżycem. Przynosiła ona bowiem pierwsze spadki temperatur poniżej zera, czyli przymrozki. Podobno może ona przynieśc również ochłodzenie w relacjach międzyludzkich. Na co jeszcze wpływa Mroźny Księżyc?

Mroźny Księżyc zawdzięcza swoją nazwę pierwszym mroźnym nocom, którymi kończy definitywnie sezon rolniczy i ogrodniczy. Okazuje się, że ochłodzenie może mieć miejsce także w naszym życiu, szczególnie jeśli chodzi o relacje. Jak wpływa na nas listopadowa pełnia?

Kryminalny pościg w nowym filmie Netflixa. Zwiastun "W cieniu księżyca":

Zobacz wideo

Pełnia w listopadzie - jaki ma na nas wpływ?

Jeżeli chodzi o listopad, naprawdę dużo się dzieje. Trwa retrogradacja Merkurego w Skorpionie, do 25 listopada utrzymuje się Wenus w Strzelcu, który rozgrzewa nasze serca, a do tego wypada w tym miesiącu pełnia księżyca w Byku. Chociaż panuje przekonanie, że listopadowa pełnia ma niekorzystny wpływ na nasze życie, okazuje się, że wcale nie musi tak być. Byk to znak zodiaku, który ceni sobie luksusowe i wygodne życie. Właśnie dlatego, pełnia w tym znaku zodiaku sprzyja kwestiom finansowym. To dobry czas na inwestycje, które mogą okazać się sukcesem. Mroźny księżyc dobrze wpłynie na nasze przemyślenia, analizy i pobudzi intuicję. Dobrze będzie również wykorzystać ten czas na wszelkie zabiegi urodowe i pielęgnacyjne. To dobry moment, by zadbać o siebie i zwrócić się w stronę swojego wnętrza. Pełnia w Byku sprzyja rytuałom relaksacyjnym, dlatego warto poświęcić teraz trochę czasu na odpoczynek. 

Mroźny księżyc - problemy w związkach?

Listopadowa pełnia nie wpływa najlepiej na stałe związki i relacje rodzinne. Dzieje się tak, ponieważ ma ona miejsce w trakcie retrogradacji Merkurego, który sprzyja odgrzebywaniu starych, nierozwiązanych spraw i nieco wytrąca nas z równowagi. Możemy doświadczyć konfliktów, kłótni i irracjonalnych nieporozumień. Warto pamiętać, że ten drażliwy okres może potrwać do dwóch tygodni i być na niego przygotowanym. Zamiast kierować naszą energię w sprzeczki, lepiej skupić się na budowaniu więzi pomiędzy nami, a naszym partnerem lub partnerką, czy bliskimi. Poświęćmy naszej relacji trochę czasu, zadbajmy o wspólne wyjście czy kolację i zachowajmy spokój, a pełnia listopadowa na pewno nie zburzy naszych związków. 

Więcej o: