Ile godzin snu potrzebuje każdy ze znaków zodiaku? [Horoskop senny]

Znaki zodiaku oraz żywioły mogą wpływać u ludzi na wiele różnych cech. Wiele osób wierzy, że determinują nie tylko charakter, lecz także np. ilość snu potrzebną do odpowiedniej regeneracji. Ile, według horoskopu, powinny spać osoby z poszczególnych znaków zodiaku?

Jak długo powinno się spać w nocy, by każdego ranka tryskać energią? Okazuje się, że standardowe 7-8 godzin nie sprawdzi się u każdego. Wiele może zależeć od znaku zodiaku, które dzielą się na potrzebujące dużej ilości snu oraz takie, którym do sprawnego funkcjonowania wystarczy jedynie kilka godzin. Sprawdź, do której grupy należy twój znak!

Zobacz wideo

Koziorożec (22.12 - 19.01)

Osoby spod znaku Koziorożca doskonale wie, ile snu potrzeba im każdego dnia. Uważnie wsłuchują się w swój organizm i każdej nocy śpią tyle, ile potrzebują często budząc się tuż przed nastawionym budzikiem. 

Wodnik (20.01 - 18.02)

Zodiakalne wodniki często mają problemy z zasypianiem ma problemy z zasypianiem, jednak najlepiej funkcjonują, kiedy prześpią w nocy 9 godzin.

Ryby (19.02 - 20.03)

Osoby spod znaku Ryb są prawdziwymi śpiochami. Mogą nigdy się nie budzić, a im więcej snu mają w nocy, tym lepiej funkcjonują w ciągu dnia.

Baran (21.03 - 19.04)

Zodiakalne Barany zazwyczaj nie śpią dłużej, niż 7-8 godzin. Ich organizmy potrafią się naprawdę szybko regenerować i zazwyczaj wystarczy im 6 godzin, by w pełni odzyskać siły.

Byk (20.04 - 22.05)

Wszystkie Byki będą spać tyle, ile tylko mogą - im więcej, tym lepiej. W weekendy, śpiąc bez budzika, mogą budzić się dopiero w porze obiadowej.

Bliźnięta (23.05 - 21.06)

Osoby spod znaku Bliźniąt często popadają ze skrajności w skrajność. Idealny sen dla nich to taki, który trwa 9 godzin, jednak nawet 45 minut drzemki w ciągu dnia zapewni im energię po nieprzespanej nocy. 

Rak (22.06 - 22.07)

Zodiakalne Raki nigdy nie mają wystarczającej ilości snu. Jako jedne z nielicznych potrafią pobijać rekordy, śpiąc po 12 godzin, a nawet więcej. 

Lew (23.07 - 23.08)

Każda osoba spod znaku Lwa jest królem drzemek. Choć do pełnej regeneracji w nocy potrzeba im 6-7 godzin, to w ciągu dnia lubią ucinać sobie krótkie drzemki. 

Panna (24.08 - 22.09)

Panny śpią zazwyczaj 7 godzin, choć ich organizmy często potrzebują trochę więcej. Osoby spod znaku Panny często odsypiają niedobór snu w wolne weekendy.

Waga (23.09 - 22.10)

Sen jest niezwykle istotny dla każdej Wagi. Zanim jednak położą się do łóżka, mają swój wieczorny rytuał - ciepła kąpiel, książka lub ulubiony serial. Po takim relaksie na spanie poświęcają solidne 8 godzin.

Skorpion (23.10 - 21.11)

Skorpiony często cierpią na przerywany sen, który nie pozwala im się odpowiednio zregenerować. Choć nawet godzina snu pozwala im jakoś funkcjonować, najlepiej czują się przesypiając 7-8 godzin.

Strzelec (22.11 - 21.12)

Długi sen jest dla Strzelców stratą czasu. Nie lubią wylegiwać się w łóżku, a 6 godzin snu to dla osób spod tego znaku w sam raz, choć często zdarza im się spać znacznie krócej.  

Więcej o: