Dlaczego dopiero teraz?! Powstał pierwszy kosmetyk sygnowany nazwiskiem dr Chlebus

- Dbanie o urodę i dobry wygląd ma niezaprzeczalny wpływ na poprawę samopoczucia i jakości życia. Chciałam, by Polki lepiej wyglądały i czuły się dobrze w swojej skórze - tłumaczy efekt kilkuletnich prac nad kosmetykiem dr Chlebus.

Retinol – składnik, który działa

Jak tłumaczy dr Ewa Chlebus, dermatolog, specjalista II stopnia, założycielka warszawskiej kliniki dermatologii i dermatologii estetycznej Klinika Dr Chlebus, „podczas 30 lat dermatologicznej praktyki, czułam potrzebę opracowania dermokosmetyku, który pomógłby moim pacjentkom nie tylko przedłużyć efekty zabiegów i kuracji, lecz również zadbać o kondycję i odżywienie skóry w domu”.

Wiedziałam, że odpowiedzią na taką potrzebę są niezwykłe właściwości retinolu, którego skuteczność potwierdzają zarówno liczne badania naukowe, jak i moje wieloletnie doświadczenia kliniczne - dodaje.

I tak jako efekt badań i współpracy dr Chlebus z dr. Kajetanem Dąbrową, naukowcem, który w swoich badaniach z powodzeniem łączy różne dziedziny nauki, jak: fotochemia, synteza organiczna, chemia supramolekularna, chemia analityczna, jak również zaawansowane metody obliczeniowe, powstała Receptura R-01 terapia z retinolem na noc.

Dr Ewa ChlebusDr Ewa Chlebus Fot. materiały prasowe

Receptura R-01

W toku prac nad kosmetykiem wyzwanie stanowiły głównie stabilność i przyswajalność retinolu w warunkach poza klinicznych. Kilka lat pracowano intensywnie nad skuteczną recepturą, która mogłaby zagościć w każdym domu.

Krem dr Chlebus  Receptura R-01Krem dr Chlebus Receptura R-01 Fot. Materiały prasowe

Dermokosmetyk Receptura R-01 to terapia w kremie zawierająca retinoidy, czyli pochodne witaminy A o udowodnionym naukowo dobroczynnym działaniu na skórę. Dr Ewa Chlebus używa ich w swojej praktyce klinicznej już od wielu lat. Związki te są również składnikiem jej autorskich receptur używanych m.in do rewitalizacji skóry podczas zabiegów złuszczających w Klinice Dr Chlebus. Z doświadczeń dr Chlebus wynika, że włączenie retinoidów do codziennej pielęgnacji, zwłaszcza skóry pozbawionej jędrności i blasku, z pierwszymi oznakami starzenia, pozwala na znaczną poprawę jej kondycji.

Receptura R-01 to trzymiesięczna terapia zamknięta w małym słoiczku z kremem. Stosowana zgodnie z zaleceniami trzy razy w tygodniu na noc jest idealną podstawą pielęgnacji każdej, nawet wrażliwej cery.

Wyjątkowa konsystencja kremu pozwala na wydajną aplikację, a unikalna receptura pozostawia na skórze delikatny film wspomagający regenerację i odżywianie cery podczas snu. Zapewnia widocznie młodszy, wypoczęty i promienny wygląd.

Skład Receptury R-01 opracowany został w taki sposób, by przy minimalnej ilości składników i konserwantów utrzymać stabilność i polepszyć przyswajalność retinolu. Przy prawidłowej aplikacji preparat tworzy na skórze cienką barierę ochronną, która ogranicza kontakt retinolu z tlenem z powietrza. W efekcie retinol ma więcej czasu, aby dotrzeć do głębszych warstw skóry, gdzie przekształca się w aktywną formę, kwas retinowy – stosowany w lekach i leczeniu klinicznym. Bezwodna receptura nie dopuszcza do rozkładu retinolu przed aplikacją, co dodatkowo zwiększa szanse na jego aktywację i skuteczność terapii.

Krem dr Chlebus  Receptura R-01Krem dr Chlebus Receptura R-01 Fot. Materiały prasowe

Dla kogo szczególnie polecany jest ten produkt? Dla osób o zmęczonym wyglądzie skóry, z widoczną utratą jędrności i ze zmarszczkami oraz brakiem blasku.

Jakich efektów można się spodziewać po kuracji? Wygładzenia i poprawy jędrności skóry, spłycenia płytkich i głębokich zmarszczek, znaczącej poprawy blasku skóry, rozjaśnienia przebarwień, zmniejszenia ilości zaskórników, działania przeciwzapalnego. Unikalna receptura produktu to: bezwodna receptura, mała ilość składników, substancja liofilowa - czysty retinol, tylko jeden konserwant.

Inaczej niż wszystkie

W przypadku kremu dr Chlebus ważna jest prawidłowa aplikacja kosmetyku. Cienką warstwę kremu Receptura R-01 nakładamy na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy w następujący sposób:

1 – szklaną szpatułką aplikujemy niewielką ilość kremu punktowo na czoło i policzki,

2 – zwilżamy dłonie i palcami rozprowadzamy cienką warstwę po całej twarzy, omijając okolice oczu.

Co ważne, podczas kuracji należy stosować na dzień ochronę przeciwsłoneczną (UVA/UVB) i unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Uwaga: efektem działania preparatu może być łuszczenie. Jest to naturalna reakcja skóry na zintensyfikowane procesy regeneracyjne.

Receptura R-01 – dostępny jest w Klinice Dr Chlebus i sklepie internetowym www.sklep.drchlebus.pl. Cena: 245 zł

Więcej o: