Dzisiaj oprócz zestawień najlepszych filmów czy książek, pojawiają się również zestawienia podcastów. Mogą dotyczyć przeróżnych tematów i możemy ich słuchać prawie wszędzie- w domu, w drodze do pracy, w komunikacji miejskiej czy samochodzie, na spacerze, podczas zakupów. Podcasty mogą opowiadać historie, bawić, inspirować i przybliżać wiele dla nas istotnych kwestii. Mamy dla Was propozycje ciekawych podcastów, wartych przesłuchania.
Gosia Gałkowska trenuje na siłowni i inspiruje swoich obserwatorów. Sprawdź:
Podcast to nagranie głosowe, rodzaj audycji, która przeprowadzona jest na dany temat. Zwykle możemy znaleźć je na stronie internetowej autora, na jego kanale na youtube czy we wszelakich aplikacjach mobilnych. Choć zwykle ma formę przypominająca audycję radiową, pojawiają się już nawet seriale podcastowe, w których możemy śledzić akcję z odcinka na odcinek.
The Guilty Feminist to najpopularniejszy na świecie feministyczny podcast. Za wielokrotnie nagradzanym podcastem stoi australijska komiczka Deborah Frances-White. W każdym odcinku poruszane są kwestie istotne nie tylko dla kobiet, jednak komentowane z kobiecego punktu widzenia. Do odcinków zapraszane są znane kobiety, takie jak Phoebe-Waller Bridge czy Margaret Atwood. Każdy odcinek przesycony jest istotnymi treściami, pełen bezpośrednich komentarzy i wyznań, a dzięki luźnemu podejściu, wszechobecnemu humorowi, słucha się go z wielką przyjemnością.
Najpopularniejsza w Polsce twórczyni podcastów to niewątpliwie Joanna Okuniewska, czyli Polka mieszkająca w Reykjaviku, a podcasty nagrywa w piwnicy. Założyła kanał Tu Okuniewska, gdzie wrzuca podcasty o tematyce po prostu życiowej. Opowiada o swojej przeszłości, ale i dzieli się z słuchaczami przemyśleniami na temat rzeczywistości. Robi to w sposób lekki i z humorem, dlatego słuchanie jest przyjemne i stymulujące do myślenia. Nowsze podcasty pochodzą z serii Ja i moje przyjaciółki idiotki. To seria dotycząca głównie tematyki związków i relacji.
Call you girlfriend to podcasty tworzone przez 3 kobiety. Dwie z nich, Aminatou Sow i Ann Friedman co weekend dzwonią do siebie i dyskutują na temat od kultury i sztuki, przez politykę po zdrowie, a nawet kosmetyki. Podcast produkuje Gina Delvac. Dla twórczyni nie ma tematów tabu, nie boją się rozmawiać o konserwatywnych tematach i mają silnie określone opinie na wiele tematów. Podcasty dostępne są przez kilka różnych aplikacji oraz na stronie Call your girlfriend. Nazwa pochodzi od piosenki szwedzkiej wokalistki Robyn i oznacza "Zadzwoń do swojej dziewczyny". W kontekście podcastów, chodzi o telefon do przyjaciółki. Dostępne są tylko w wersji angielskiej.