Bella Hadid wyznała, że chorowała na depresję. "Są momenty, gdy niekoniecznie lubię być sobą"

Bella i Gigi Hadid to jedne z najgorętszych nazwisk w świecie modelingu i show-biznesu. Okazuje, że nawet odnosząc tak ogromny sukces, można nie radzić sobie ze swoim stanem psychicznym. Otwarcie opowiedziała o tym Bella Hadid.

Ostatnimi czasy coraz więcej gwiazd otwarcie przyznaje się do swoich problemów ze zdrowiem. Selma Blair opowiedziała o stwardnieniu rozsianym, Lady Gaga o fibromialgii. Coraz częściej gwiazdy przyznają się także do problemów ze zdrowiem psychicznym. Dzięki temu świadomość społeczeństwa w tym temacie rośnie. Niedawno o swojej depresji opowiedziała Shakira, a kilka dni temu Bella Hadid.

Kim by została Karolina Pisarek, gdyby nie była modelką? Sprawdź:

Zobacz wideo

Bella Hadid wyznała, że chorowała na depresję

W Paryżu odbywa się Vogue Fashion Festival. Bella Hadid gości na festiwalu, a w rozmowie z Loïc Prigent, wyznała że jej życie nie zawsze jest usłane różami. Serwis WWD przytoczył wypowiedzi, w których Bella mówiła o tym jak stres i chęć spełniania oczekiwań innych doprowadziła ją do depresji. Choroba objawiała się dużą płaczliwością, brakiem chęci i energii, poczuciem bezsensu. Do tego dochodziło jeszcze poczucie winy:

Przecież powinnam być szczęśliwa! Mam tak fantastyczne życie, którego wszyscy mi zazdroszczą.

Bella Hadid o przekłamanym obrazie życia z Instagrama

Modelka skrytykowała również media społecznościowe, które lansują budowanie swojego wizerunku na fałszywych obrazach szczęścia. Zwróciła uwagę, że pozory często mylą, a rzeczywistość nie jest tak różowa, jak mogłyby na to wskazywać piękne zdjęcia w Internecie. Depresja może dopaść każdego, niezależnie od płci czy statusu społecznego. Nie warto zatem oceniać innych tylko na podstawie ich profilów na mediach społecznościowych.

Bella Hadid o Victoria's Secret i Rihannie

Choć modelka nie wspomniała nazwy Victoria's Secret, można się domyślić, które pokazy miała na myśli, kiedy wspomniała, że ze stresu na wybiegu, często uginały się pod nią nogi. Wspomniała, że lubi wcielać się w inne postaci, gdyż zdarzają się momenty, kiedy niekoniecznie lubi być sobą. Hadid ciepło wypowiedziała się o Rihannie i pokazie Savage x Fenty. We wrześniu zeszłego roku, modelka zaprezentowała bieliznę marki należcej do Rihanny i powiedziała, że to właśnie dzięki barbadoskiej wokalistce poczuła się na wybiegu naprawdę dobrze, kobieco i seksownie. 

Bella Hadid i leczenie depresji

Modelka podkreśliła, że ma nadzieję, iż jej szczerości odnośnie własnych problemów ze zdrowiem psychicznym, pozwoli innym je dostrzec i zacząć sobie z nimi radzić. Depresja dotyka wielu z nas, jednak zdrowie psychiczne nadal niestety pozostaje tematem tabu. Warto jednak pamiętać, że jest ono równie ważne, co zdrowie fizyczne. Polską modelką, która otwarcie mówi o swojej chorobie dwubiegunowej jest Cleo Ćwiek. Modelka założyła nawet fundację Można Zwariować, mającą na celu walkę ze stereotypami na temat zaburzeń psychicznych. 

Więcej o: