Jak wróżyć z dłoni? Sprawdź, co mówi o tobie linia serca, głowy i życia

Wróżenie z dłoni to inaczej chiromancja. Co można wyczytać z linii na dłoniach? Są pewne zasady, które należy stosować podczas wróżenia. Podpowiadamy, jak to robić.

Okazuje się, że z linii znajdujących się na wnętrzach naszych dłoni możemy naprawdę wiele wyczytać. Kryją się tam informacje odnośnie naszej życiowej drogi, naszych wyborów oraz charakteru. Sprawdź, jak wróżyć z wnętrza dłoni

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Zobacz wideo

Chiromancja, czyli wróżenie z dłoni - historia

Techniki przewidywania przyszłości interesowały już ludzi starożytnych, dlatego wróżenie z dłoni było już znane ponad 5 tysięcy lat temu, w miejscach takich jak starożytne Chiny, Egipt czy Indie. Rutuał ten kojarzymy głównie z gabinetem wróżki, jednak coraz częściej pojawia się ona na tematycznych imprezach, takich jak na przykład zbliżające się Andrzejki.

Chiromancja, czyli wróżenie z dłoni - podstawowe zasady

Zanim przystąpimy do wróżenia, pamiętajmy, że inne informacje odczytamy z dłoni lewej, a inne z prawej. Lewa dłoń zawiera informacje na temat naszej przyszłości i przeznaczenia. Prawa dłoń powie nam więcej o naszej osobowości i postawie życiowej. Na naszej dłoni znajduje się 7 linii: linia życia, linia głowy, linia serca, linia Wenus, linia Słońca, linia Merkurego, linia losu.

Chiromancja, czyli wróżenie z dłoni - co oznaczają poszczególne linie

Linia życia to linia rozpoczynająca się w połowie dłoni i zakręcająca w dół. Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, nie wyczytamy z niej długości naszego życia. Kiedy linia ta jest długa, oznacza to, że nasze życie będzie szczęśliwe i zgodne z naszymi pragnieniami. Linia głowy to ta znajdująca się nad linią życia. Mówi nam ona o stanie naszej pamięci i myśli. Im wyrazistsza, tym lepiej funkcjonuje nasza pamięć i myślenie. Linia serca znajduje się powyżej linii głowy i wyrasta z przeciwnego końca dłoni. Im więcej ma odgałęzień, tym wrażliwsi i bardziej emocjonalni jesteśmy. Osoby zimne i pozbawione empatii posiadają prostą, płytką linię serca. Linia Wenus tworzy pierścień, którego średnica sięga od zewnętrznej części palca środkowego, do zewnętrza palca serdecznego. Jego obecność może wskazywać na posiadanie zdolności ezoterycznych i nadprzyrodzonych. Linia Merkurego to linia przebiegająca od góry  do dołu, z prawej strony dłoni. Nie u każdego jest ona widzialna, ale odczytać z niej można stan naszego zdrowia psychicznego. Bardzo często jest ona niewidoczna i nie jest to powód do niepokoju. Obok linii Merkurego, równolegle do niej i bliżej środka dłoni leży linia Słońca, której obecność świadczy o uzdolnieniach artystycznych. Kolejną linią, najbliższą środka jest linia losu. Jest ona związana z naszą wewnętrzną równowagą i tym jak radzimy sobie ze spotykającymi nas sytuacjami. Jest ona widoczna jedynie na dłoniach nielicznych, zwykle pozostaje niewidzialna.

Więcej o: