Choć od premiery serialu "Przyjaciele" minęło już 25 lat, to ta kultowa produkcja nieustannie cieszy się ogromną popularnością. Młode pokolenia chętnie oglądają przygody Moniki, Rachel, Pheobe, Joeya, Rossa i Chandlera, natomiast pokolenie, które na bieżąco śledziło kiedyś historię przyjaciół, z przyjemnością wraca do dobrze znanych im odcinków.
Z okazji 25-lecia amerykańskiego sitcomu, producenci przygotowali wiele niespodzianek dla wszystkich jego fanów. To np. kolekcja inspirowana stylem Rachel Green, którą stworzył Ralph Lauren czy fioletowy salon Moniki Geller, który odtworzyła IKEA za pomocą mebli i akcesoriów ze swojej oferty. Na fali tego trendu pojawiło się również wiele akcesoriów, a nawet kosmetyków inspirowanych serialem - m.in. palety cieni, o których pisałyśmy już jakiś czas temu. Teraz, świat obiegła informacja, której chyba żaden fan się nie spodziewał.
Twórcy serialu postanowili uczcić jubileusz sitcomu czymś naprawdę wyjątkowym i postanowili zorganizować aukcję, na którą trafią rekwizyty oraz kostiumy znane z serialu "Przyjaciele". To nie tylko gratka dla wszystkich fanów, którzy chcą mieć taką pamiątkę w swoim domu, ale przede wszystkim dobry uczynek, ponieważ dochód ze sprzedaży trafi do fundacji Trevor Project, która wspiera społeczność LGBTQ+ w sytuacjach kryzysowych. Warner Bros zapowiedział, że na aukcję trafi ponad 100 dekoracji i akcesoriów, kreacji bohaterów serialu (w tym zaproszenie na ślub Moniki i Chandlera, sukienki Rachel, maskotka pingwin Joeya, a także słynne przebranie Rossa - świąteczny pancernik) oraz reprodukcji mebli znanych z odcinków "Friends". Aukcja rozpocznie się 3 grudnia i potrwa do 17 grudnia.