Millie Bobby Brown w szczerym wyznaniu. Aktorka przyznała, że była zastraszana w szkole

Millie Bobby Brown to nastoletnia aktorka, znana z serialu "Stranger Things". Jest również Ambasadotrką Dobrej Woli UNICEF, a podczas wystąpienia na World Childrens Day 2019, opowiedziała szczerze o tym, jak zastraszono ją w szkole.

Millie Bobbie Brown wykorzystuje swoją rozpoznawalności, by zwiększyć świadomość w wielu istotnych kwestiach. W 2018 roku, na gali Kid’s Choice Awards poruszała problem dostępu do broni, kiedy wystąpiła  w koszulce, na której nadrukowane były nazwiska ofiar strzelaniny- 17 osób, które zginęły w Douglas High School w Parkland. Jest najmłodszą Ambasadroką Dobrej Woli UNICEF-u. Zdobyła się na poruszające przemówienie, w którym porusza problem gnębienia w szkole

Netflix: Stranger Things - czwarty sezon potwierdzony!

Zobacz wideo

Millie Bobby Brown w szczerym wyznaniu

Millie Bobby Brown jest najmłodszą Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF-u. Wzięła udział w szczycie ONZ, który odbywał się z okazji trzydziestej rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W szczycie brał udział także David Beckham. Millie Bobby Brown przygotowała wystąpienie, w którym zdobyła się na poruszające wyznanie. Opowiedziała o tym, że była zastraszana w szkole. Określiła zanęcanie się i zastraszanie w szkole, jako kwestię, która często pozostaje niezauważona, jednocześnie powodując ogromne cierpienie ofiar i traumę, która wpływa na ich dalsze życie. 

Millie Bobby Brown była ofiarą znęcania się i zastraszania w szkole

Aktorka opowiedziała o tym, co przeszła jako ofiara znęcania się i zastraszania przez grupę uczniów w swojej szkole. Wyznała, że czuła się całkowicie bezradna, a szkoła, która wcześniej wydawała się bezpieczna, stała się dla Millie miejscem, do którego bała się wejść. Opowiedziała o tym, że nękana była również online, otrzymywała wiadomości z nieprzyjemnymi komentarzami na swój temat, a nawet z pogróżkami. Zwróciła uwagę na krzywdę jaką podobne zachowania wyrządzają ofiarom, że ich następstwa są długofalowe i mogą być tragiczne w skutkach. Znęcanie się i zastraszanie odbija ogromne piętno na psychice poszkodowanej osoby, obniża poczucie własnej wartości, może prowadzić do zaburzeń psychicznych, okaleczeń czy nawet samobójstwa. Miejmy nadzieję, że dzięki podobnym wystąpieniom, świadomość na temat przemocy psychicznej i fizycznej w szkole zwiększy się, co pozwoli na skuteczną walkę z problemem.

Więcej o: