Sennik- jak interpretować sny? Skąd się wzięły tłumaczenia snów w senniku

Budzisz się i myślisz o śnie, który właśnie miałaś? Zastanawiasz się jak w Twojej głowie tworzą sie scenariusze marzeń sennych i skąd w ogóle się one biorą? Regularnie sprawdzasz znaczenie swoich snów w senniku? Sprawdź, czym jest sennik.

Czy od jakiegoś czasu dręczy Cię jeden, powtarzający się sen? Czy zwykle pamiętasz swoje sny i zastanawiasz się, co mogą oznaczać? Odpowiedzi na te pytania zwykle szukamy w senniku. Sprawdź, skąd wzięły się tłumaczenia snów w senniku.

Horoskop miłosny na cały rok dla ryb. Sprawdź:

Zobacz wideo

Sennik - jak interpretować sny?

Kiedy mamy dziwny sen, lub przyśni nam się jakieś konkretne wydarzenie lub rzecz, często sięgamy po wyjaśnienie do sennika. Możemy znaleźć tam liczne interpretacje snów, a nawet przepowiednie co do naszej przyszłości, opierające się na tym co nam się przyśniło. Kiedyś sennik częściej funkcjonował w formie książkowej, dzisiaj wystarczy hasło wpisać w wyszukiwarce i znajdziemy różne senniki dostępne online. Sennik gromadzi hasła opisujące najczęściej pojawiające się marzenia senne, wraz z ich interpretacją. Przeczytać możemy na przykład, że kiedy śnimy o zębach, szczególnie wypadających, zwiastuje to chorobę lub nawet śmierć w rodzinie. 

Sennik - historia

Niektórzy wierzą w moc marzeń sennych i dlatego regularnie sprawdzają ich znaczenie. Inni kompletnie ignorują przepowiednie sennikowe. Co jednak wszystkich nas łączy, to fakt, że na pewno zdarza nam się zastanawiać nad znaczeniem naszego snu. Sennik funkcjonował już w starożytności, pierwszy napisany został przez Egipcjan. Wierzyli oni, że za pomocą snów kontaktują się z nimi Bogowie. Szczególnie ważne miały być sny władców.  W starożytnym Egipcie byli nawet wyspecjalizowani w interpretacji snów kapłani, którzy przez lata uczyli się symboliki marzeń senny. Posiadali oni bardzo wysoką pozycje społeczną. Egipcjanie wierzyli, że poprzez sny komunikować się mogą ze zmarłymi bliskimi, co utwierdzało ich w wierze w życie po śmierci.

Sennik - rodzaje

Dzisiaj znamy wiele różnych rodzajów senników, ale najpopularniejszym pozostaje ten egipski. Podobno wszystkie inne senniki powstały na jego podstawie. Znamy też sennik babiloński, w którym sny dzieli się na dobre i złe, sennik asyryjski, który odbiera wszystkie wyśnione elementy jako nawiązanie do rzeczywistości, a także hebrajski, japoński, czy indyjski. Istnieje również nauka zajmująca się interpretacją snów- onejromancja. Z kolei onirologia ma na celu badanie fizjologicznych źródeł snów i działania mózgu w tym zakresie.