Loewe stworzyło ubranie przypominające pasiaki z obozów koncentracyjnych. Teraz przeprasza

Hiszpański dom mody Loewe zaliczył ogromną modową wpadkę. W kolekcji luksusowej marki pojawił się komplet, który przypomina pasiaki, które musieli nosić więźniowie obozów koncentracyjnych. Po fali krytyki, która wylała się na markę, przeprosiła za kontrowersyjny zestaw i natychmiast wycofała go ze sprzedaży.
Zobacz wideo

Loewe stworzyło ubranie przypominające pasiaki z obozów koncentracyjnych

Na podobieństwo stroju Loewe do pasiaków zwrócił uwagę instagramowy profil o tematyce modowej @Diet_prada. Na zdjęciu, które opublikowano, zestawiono ze sobą zdjęcia pasiaków oraz więźniów z obozów koncentracyjnych z ubraniami nowej kolekcji Loewe.

W tym komplecie ubrań o wartości 1 840 dolarów z kolekcji Loewe William De Morgan nie można dostrzec niczego innego poza pasiakami z obozów koncentracyjnych. Za sprawą konkretnych proporcji i układu pasków na ubraniach i widocznych naszywek na piersi, efekt końcowy jest niepokojący

- pisze profil @Diet_prada.

 

Marka Loewe przeprasza za niefortunny projekt

Po opublikowaniu posta ze zdjęciami porównawczymi, w internecie zawrzało. Liczne głosy krytyki, skierowane pod adresem domu mody Loewe, skłoniły markę do wycofania kontrowersyjnych ubrań ze swojej oferty oraz przeproszenia za swój nieprzemyślany projekt. 

Zwrócono nam uwagę, że jedna z naszych stylizacji zaprezentowany w czasopiśmie i część naszej nowej kolekcji wzorowanej ceramiką Williama De Morgana można błędnie zinterpretować jako nawiązujące do jednego z najbardziej odrażających momentów w historii ludzkości. To absolutnie nigdy nie było naszą intencją i przepraszamy każdego, kto mógł poczuć, że jesteśmy niewrażliwi na te bolesne wspomnienia. Prezentowane produkty zostały usunięte z naszej oferty handlowej

- napisała marka Loewe w internetowym oświadczeniu.

Wpadka popularnej sieciówki

Podobna sytuacja miała miejsce już kilka lat temu, kiedy to popularna firma odzieżowa Zara umieściła w swojej dziecięcej kolekcji bluzkę z sześcioramienną gwiazdą, która wielu osobom również skojarzyła się ze strojami z obozów koncentracyjnych. Po krytyce, która uderzyła w znaną sieciówkę, bluzka szybko została wycofana ze sprzedaży. Mogłoby się wydawać, że taka sytuacja będzie nauczką także dla innych firm odzieżowych, by dokładniej zwracać uwagę na to, jak dany projekt może zostać odebrany.

Więcej o: