Dolina Muminków w Polsce. Kiedy i gdzie powstanie?

Niebawem Dolinę Muminków będziemy mogli odwiedzić w Polsce. Będzie można spotkać tam mieszkańców doliny, takich jak Muminek, Mama Muminka, Ryjek czy Włóczykij, zrobić sobie z nimi zdjęcie, złożyć wizytę w ich kultowym, niebieskim domu, a nawet zostać tam na noc!

Dolina Muminków powstanie w okolicach Jeleniej Góry, dokładnie w Borowicach. Będzie to trzecie takie miejsce na świecie. Dolina Muminków będzie częścią lapońskiej wioski Kalevala, która już funkcjonuje. Na razie wiadomo, że nad projektem Doliny będzie pracowało aż pięć pracowni, a efekty ich pracy w postaci wizualizacji poznamy wiosną 2020.

Izabella Krzan i Marcelina Zawadzka o zwycięstwie Viki Gabor. Sprawdź:

Zobacz wideo

Dolina Muminków w Polsce - kiedy i gdzie powstanie?

Znamy już dokładną lokalizację polskiej Doliny Muminków- Borowice, obok Jeleniej Góry. Pierwsze wizualizacje mamy zobaczyć wiosną 2020, a Dolina gotowa ma być już w 2021 roku! Podobne miejsca funkcjonują już w Finlandii i Japonii. Skandynawski kraj to ojczyzna Muminków, stworzone przez pisarkę Tove Jansson. Japonia z kolei to miejsce, gdzie Muminki są szczególnie uwielbiane. Jeżeli i ty jesteś fanką tych uroczych, fikcyjnych istot, już niedługo sama będziesz mogła odwiedzić ich dom. Mało tego, możliwe będą również noclegi. 

Dolina Muminków w Polsce - jak będzie wyglądać?

Choć projekt Doliny Muminków dopiero powstaje i zmaga się z nim aż 5 różnych firm, już wiemy, że znajdziemy tam aż 8 domków, z czego połowa przeznaczona będzie na noclegi. Zwiedzać będzie można w godzinach 10-16, a później w Dolinie przebywać będą mogły tylko osoby, które wykupiły nocleg. W fińskiej dolince Kalevala już funkcjonuje hotel, w którym można zapoznać się z kulturą Finlandii. Tak w rozmowie z Fly4free mówił o Dolinie Muminków Michał Makowski, czyli właściciel Kalevali:

– Nasz pomysł skierowany jest do rodzin oraz do fanów literatury. Nie chcemy być miejscem przaśnym i tylko do zabawy. Celem wszystkich naszych projektów jest jakość i mądre rozwiązania na spędzanie wolnego czasu

My już nie możemy się doczekać polskiej Doliny Muminków. Czy też jesteście wielkimi fankami słodkich, fińskich istot? 

Więcej o: