Olga Tokarczuk odbierze literacką Nagrodę Nobla ubrana w kreację od polskiego projektanta

10 grudnia 2019 roku w Sztokholmie odbędzie się gala wręczenia nagród Nobla. Olga Tokarczuk, polska pisarka, odbierze literackiego Nobla za rok 2018. Noblistka na swoim profilu na Facebooku ogłosiła, kto ubierze ją na tę specjalną okazję.

Olga Tokarczuk otrzymała literacką Nagrodę Nobla za rok 2018. To kolejna polska autorka, która otrzymała to wyróżnienie. 23 lata temu, nagrodę otrzymała Wisława Szymborska, a przed nią Czesław Miłosz, Władysław Reymont i Henryk Sienkiewicz. Akademia Szwedzka tak uzasadniała swój wybór:

Za narracyjną wyobraźnię, połączoną z encyklopedyczną pasją, która prezentuje przekraczanie granic, jako formę życia.

Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla! Sekretarz Szwedzkiej Akademii odczytał nazwiska laureatów. Sprawdź:

Zobacz wideo

Olga Tokarczuk odbierze literacką Nagrodę Nobla w kreacji polskiego projektanta

Olga Tokarczuk ogłosiła, kto zaprojektuje jej kreacje na królewski bankiet w Sztokholmie. Odbędzie się on 11 grudnia, a autorka na swoim profilu na Facebooku oficjalnie poinformowała o tym, w czyjej kreacji pojawi się na gali:

Szanowni Państwo,
ponieważ pojawiło się wiele pytań na temat mojego ubioru na Tydzień Noblowski, postanowiłam poinformować Państwa, że na ceremonię wręczenia medalu suknię szyje mi Gosia Baczyńska, a na bankiet królewski suknię otrzymam od Tomasza Ossolińskiego, który również ubierze mojego męża i syna :) Bardzo się cieszę, bo rezultaty ich pracy zapowiadają się znakomicie :) Dziękuję!

Gosia Baczyńska i Tomasz Ossoliński projektują dla Olgi Tokarczuk

Po wpisie pisarki na jej oficjalnym koncie na Facebooku, stało się jasne, że to Gosia Baczyńska przygotuje dla Olgi Tokarczuk kreację na ceremonię odebrania medalu, a Tomasz Ossoliński na królewski bankiet. Projektant przygotuje również ubiór dla męża i syna pisarki. Tomasz Ossoliński również oficjalnie skomentował doniesienia na swoim profilu facebookowym. Potwierdził informację i poprosił o niezadawanie dalszych pytań, gdyż aktualnie chce się skupić na pracy. Jej efekty poznamy już 11 grudnia!

Więcej o: