Milionerzy: "Czym Pola Negri zapisała się na kartach historii?". Nie każdy zna odpowiedź na to pytanie

W odcinku programu "Milionerzy", który wyemitowany został 4 grudnia, padło pytanie: "Pola Negri przeszła do historii jako aktorka i jako pierwsza spośród znanych kobiet, która". Jaka była poprawna odpowiedź?
Zobacz wideo

Milionerzy: "Czym Pola Negri zapisała się na kartach historii?"

W odcinku programu "Milionerzy", który swoją premierę miał 4 grudnia, do gry przystąpił Pan Krzysztof z Wrocławia - z wykształcenia mikrobiolog, natomiast z zamiłowania motorniczy. Przy progu wartym 10 tys. złotych pojawiło się pytanie dotyczące Poli Negri - znanej polskiej aktorki filmowej oraz teatralnej. A brzmiało ono tak:

Pola Negri przeszła do historii jako aktorka i jako pierwsza spośród znanych kobiet, która:

  • A: malowała paznokcie u stóp
  • B: poleciała w kosmos
  • C: kandydowała na prezydenta
  • D: zmieniła płeć 

Uczestnik nie był pewny co do poprawnej odpowiedzi i zdecydował się sięgnąć po koło ratunkowe. Poprosił o pomoc publiczność, która zagłosowała następująco: A - 70%, B - 2%, C - 12%, D - 16%. Gracz pokierował się podpowiedzią publiczności i poprosił o zaznaczenie odpowiedzi A, która okazała się poprawna.

Pola Negri jako pierwsza malowała paznokcie u stóp

Pola Negri,czyli Apolonia Chałupiec znana była nie tylko ról filmowych i teatralnych, lecz także między innymi z wyprowadzania na smyczy oswojonego geparda czy noszenia charakterystycznego turbanu. Okazuje się jednak, że na kartach historii zapisała się również jako pierwsza popularna kobieta, która malowała paznokcie u stóp. Co jest ciekawym, jednak większości nieznanym faktem. Pola Negri używała do tego lakieru w intensywnym czerwonym kolorze. 

Więcej o: