Wybrano najmodniejszy kolor roku 2020. Jaki? Będziecie zaskoczeni

Instytu Pantone to amerykańska instytucja, która wybiera kolor roku. Poznaliśmy już odcień, który będzie rządził w 2020. Dlaczego akurat ten kolor zwyciężył? Jesteście zaskoczeni?

Firma Pantone to najważniejszy specjalista świata w zakresie kolorów i ich odcieni. Doradza innym firmom w sprawach dotyczących prowadzenia komunikacji wizerunkowej i doboru barw do kampanii reklamowych. Częścią firmy Pantone, jest Instytut, który co roku wybiera najmodniejszy kolor.

Jak zrobić kolorowe podstawki pod naczynia? Sprawdź:

Zobacz wideo

Najmodniejszy kolor roku 2020 - Classic Blue

Najmodniejszym kolorem 2020 roku będzie Classic Blue. Kolor, który oznaczany jest jako PANTONE 19-4052, będzie w nadchodzącym roku królował w modzie, dekoracji wnętrz, a także branży beauty. Jest ponadczasowy, elegancki, prosty, ale przyciąga spojrzenia intensywnością. Według Instytutu Pantone, w 2020 roku będziemy poszukiwali spokoju i ukojenia, a kolor Classic Blue właśnie to nam przypomina. W przeciwieństwie do Living Coral, czyli koloru koralowego, wybranego na rok 2019, Classic Blue jest harmonijny i stonowany. Tak umotywowali swój wybór specjaliści Pantone:

Ponadczasowy i trwały, niebieski odcień jest elegancki w swej prostocie. Przypominający niebo o zmierzchu, dodające otuchy cechy Classic Blue, składają obietnicę ochrony i podkreślają nasze pragnienie posiadania stabilnego i pewnego fundamentu, na którym możemy budować. 

Najmodniejszy kolor roku 2020 - Historia Insytutu Pantone 

W latach 50, w Nowym Jorku funkcjonowała firma zajmująca się drukiem i reklamą- M&J Levine Advertising, prowadzona przez braci Levine. Zatrudnili oni Lawrence’a Herberta, który jako absolwent Hofstra University, miał szeroką wiedzę z zakresu chemii. Użył jej do usystematyzowania pigmentów, jakie używane były w tuszach firmy. Dzięki jego działaniom, firma zaczęła się rozwijać w obszarze, którym się zajmował, jednak inne działy systematycznie powiększały swe długi. W końcu Herbertowi udało odkupić się od braci firmę, którą nazwał Pantone. Dzisiaj jest znana na całym świecie, głównie ze swojego systemu kolorów. Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy, po corocznych dwudniowych spotkaniach, wybiera kolor roku. Musi on być zgodny z aktualnymi trendami myślowymi i tak zwanym duchem czasu. 

 
Więcej o: