Zimowy wyjazd na narty. Gdzie jechać?

Planujesz zimowy wyjazd na narty i zastanawiasz się gdzie najlepiej pojechać? Śpieszymy z pomocą i podpowiadamy, jakie miejsca warto odwiedzić w zimie, w Polsce i za granicą.

Zastanawiasz się gdzie wyskoczyć z chłopakiem czy mężem i dziećmi na ferie zimowe? Masz ochotę pohasać na nartach, w otoczeniu pięknych krajobrazów? Podpowiadamy, jakie narciarskie kurorty będą najlepsze na tegoroczny wyjazd.

Ten wosk ochroni łapy twojego pupila przed solą. Teraz spacer zimą będzie przyjemnością! Sprawdź:

Zobacz wideo

Zimowy wyjazd na narty w Polsce

Polska oferuje wiele malowniczych miejsc na zimowe wypady. Miłośnicy zimowych sportów również znajdą coś dla siebie. Najbardziej znana z narciarstwa, jest Wisła, czyli miejsce urodzenia Adama Małysza. Miasto może poszczycić się świetnymi trasami narciarskimi i kilkoma bardzo dobrymi ośrodkami wypoczynkowymi. Polecić możemy również Karpacz, wiele osób właśnie tam jedzie na zimowy wypoczynek. To również świetne miejsce na spacery, znajduje się tam Karkonoski Park Narodowy. Niedaleko Szczyrku, leży nieco bardziej kameralna Szklarska Poręba. Jeżeli planujesz wyjazd w Beskidy, koniecznie wybierz Szczyrk. Są tam dwa ośrodki narciarskie, które poszczycić się mogą bardzo dobrymi trasami i stokami. 

Zimowy wyjazd na narty za granicę

Duża część Polaków uwielbia spędzać ferie zimowe na wspaniałych, zagranicznych trasach narciarskich. W czołówce plasuje się austriacka Ziemia Salzburska, gdzie znajdziemy wiele pięknych tras, o różnym poziomie trudności. Znajduje się tam też jezioro Zeller, które zimą zamarza tak mocno, że można po jego powierzchni jeździć na łyżwach. Narciarze uwielbiają również włoskie Val di Sole, czyli Dolinę Słońca, położoną u podnóża Alp. W Włoszech, popularnych narciarskim kurortem jest również Livigno, leżące blisko granicy ze Szwajcarią. Z kolei w Czechach, blisko niemieckiej granicy, położona jest góra Klinec, gdzie znajdziesz trasy dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania- od całkowicie początkującego, do naprawdę zaawansowanego. 

Więcej o: