Nike wprowadza stroje kąpielowe dla muzułmanek. Kostiumy wzbudzają jednak pewne kontrowersje

Nike zaprezentowało ostatnio swoją najnowszą linię strojów kąpielowych oraz akcesoriów pływackich "Victory Swim Collection". O kolekcji momentalnie zrobiło się głośno, a to wszystko za sprawą modeli specjalnie przeznaczonych dla muzułmanek noszących hidżab.

Nowa kolekcja Nike 

10 grudnia, marka Nike zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję strojów kąpielowych oraz akcesoriów pływackich "Victory Swim Collection". Co ciekawe, wśród nowych modeli znalazły się propozycje przeznaczone również dla muzułmanek. Kostiumy wzbudzają jednak pewne kontrowersje, z uwagi na fakt, iż w niektórych krajach kąpiele w strojach zakrywających całe ciało są niedozwolone - zakaz publicznego noszenia religijnego ubioru oraz kwestie bezpieczeństwa.

Zobacz wideo

Nike stworzył kostiumy kąpielowe dla muzułmanek

Nowe kostiumy kąpielowe Nike skierowane do muzułmanek całkowicie zasłaniają ciało. Oprócz tego, do stroju będzie można dokupić specjalne czepki zasłaniające głowę i szyję, a także luźną tunikę oraz długie spodnie do pływania. Jak zapewnia firma Nike, kostiumy wykonane są z lekkiego, oddychającego i szybko wysychającego materiału, który wzbogacony jest o filtry SPF 40+, co zapewnia ochronę przeciwsłoneczną. 

Wiele kobiet będzie podekscytowanych tym kostiumem kąpielowym. Nie tylko muzułmanki. Kolekcja Nike Victory Swim Collection ma spełniać różnorodne potrzeby, od chęci zachowania skromności po ochronę przed słońcem, a każdy z modeli został zaprojektowany z myślą o swobodzie ruchu w wodzie

-pisze Nike na swoim Instagramie.

Sprawdź także: Nike Air Max!

 
Więcej o: