FBI ostrzega przed używaniem popularnych aplikacji na telefonie

FBI ostrzega użytkowników popularnych aplikacji - mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Amerykańska agencja rządowa w wątpliwość podaje szczególnie rosyjskie oprogramowania na telefony.

Na rynku ciągle pojawiają się nowe aplikacje, mające ułatwić nam życie lub po prostu dostarczyć rozrywki. Codziennie jesteśmy zasypywani masą treści, od znajomych, gwiazd i marek, które prężnie działają na serwisach społecznościowych. FBI ostrzega jednak, że niektóre apki zagrażają naszemu bezpieczeństwu w sieci.

Nie tylko Google. Jakie inne aplikacje mogą przydać się na twoim smartfonie?

Zobacz wideo

FBI ostrzega użytkowników popularnych aplikacji - FaceApp i Tik Tok

FaceApp to aplikacja, która postarza nasze zdjęcie, próbując sprawdzić, jak będziemy wyglądali na starość. Kilka miesięcy temu, w sieci pojawił się ogrom zdjęć gwiazd, które upubliczniały swoje wizerunki stworzone przez FaceApp, a w ślad za nimi poszła reszta internautów. Szybko jednak pojawiły się głosy ostrzegające przed korzystaniem z aplikacji. Okazało się, że by ją pobrać, musimy zaakceptować regulamin, który informuje nas, o tym że aplikacja nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych danych. Jest to o tyle niebezpieczne, że zgadzamy się między innymi na dostęp do zdjęć z naszego telefonu. Przed korzystaniem z niej ostrzega Federalne Biuro Śledcze, a za aplikacją stoją Rosjanie. Chuck Shumer, czyli członek Partii Demokratycznej w USA, wysłał do FBI zapytanie na Twitterze. W odpowiedzi otrzymał stwierdzenie, że każda podobna aplikacja czy produkt, powstałe w Rosji, są potencjalnym zagrożeniem. Niebawem pod lupę ma być wzięta chińska aplikacja Tik Tok, która jest niezwykle popularna wśród dzieci i nastolatków, także w Polsce. Pojawiły się bowiem głosy, że może ona szpiegować dla Komunistycznej Partii Chin. 

Więcej o: