Olga Tokarczuk ma własne figurki LEGO. Wiemy, jak wyglądają

Olga Tokarczuk 10 grudnia odebrała Nagrodę Nobla za powieść "Księgi Jakubowe". To nie koniec wyróżnień popularnej polskie pisarki. Olga Tokarczuk została również wyróżniona własnymi figurkami LEGO.

Olga Tokarczuk została uhonorowana literacką Nagrodą Nobla za 2018 rok. Tym samym polska pisarka jest 15. kobietą w historii, która została wyróżniona tą prestiżową nagrodą. To wielkie, międzynarodowe docenienie Olgi Tokarczuk, ale też i niezwykle ważna chwila dla polskiej literatury. Polska pisarka dostała kolejne wyróżnienie - własną figurkę LEGO.

Jak wyglądała Olga Tokarczuk na uroczystej gali rozdania Nagród Nobla? Zobaczcie na naszym wideo. Wszystkie oczy zwrócone były na jej suknię oraz oryginalną biżuterię we włosach:

Zobacz wideo

Olga Tokarczuk dostała Nagrodę Nobla

W swoim uzasadnieniu Akademia Szwedzka podkreśliła, że Olga Tokarczuk otrzymała Nobla za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia".

Olga Tokarczuk już odebrała Nagrodę Nobla. Uroczysta gala odbyła się 10 grudnia w Sztokholmie (Szwecja). Olga Tokarczuk jest obecnie jedną z najbardziej cenionych i najczęściej nagradzanych polskich pisarek na świecie. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. Jest autorką takich bestsellerów, jak np. „Dom dzienny, dom nocny”, „Prawiek”, „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, „Księgi jakubowe” oraz „Bieguni”. Tym samym Olga Tokarczuk dołączyła do wybitnego grona polskich literackich noblistów. Wśród nich są: Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Czesław Miłosz oraz Wisława Szymborska. 

Olga Tokarczuk ma własną figurkę LEGO

Olga Tokarczuk została wyróżniona nie tylko prestiżową Nagrodą Nobla, ale również... własną figurką LEGO, a nawet dwoma. Tak, to nie żart! Producent najpopularniejszych klocków na świecie postanowił również uhonorować naszą noblistkę i stworzył figurki LEGO na podobieństwo Olgi Tokarczuk. Uwagę przede wszystkim zwracają: charakterystyczna dla pisarki fryzura oraz okulary. Olga Tokarczuk nie omieszkała pochwalić się figurkami. Na swoim oficjalnym profilu na Instagramie opublikowała zdjęcia obu. Autorem jednej figurki jest Przemysław Staroń, który został Nauczycielem Roku 2018 z Sopotu, drugiej zaś fotograf - Tomasz Skog.

 
 
Więcej o: