McDonald's wprowadza do swojej oferty pierwszy, całkowicie wegański zestaw

Moda na bezmięsne propozycje w reatauracjach typu fast food trwa. McDonald's zdecydował wprowadzić do swojego menu całkowicie wegański zestaw, który ma być bezmięsną alternatywą dla popularnego zestawu Happy Meal.

Już od jakiegoś czasu, popularne sieci restauracji typu fast food wychodzą naprzeciw swoim klientom, którzy wykluczyli z diety produkty odzwierzęce i proponują wegetariańskie oraz wegańskie opcje swoich popularnych dań. Restauracja KFC wprowadziła wegetariańską opcję burgera - Halloumi Burger oraz Halloumi Twister, Burger King proponuje Rebel Whoppera, natomiast w McDonald's już od jakiegoś czasu dostępna jest opcja mleka sojowego oraz wegańska wersja kanapki Burger Drwala, w przypadku której mięso zastąpiono kotletem warzywnym. Teraz sieć zamierza wprowadzić pierwszy w historii cały wegański zestaw.

Zobacz wideo

McDonald's wprowadza do swojej oferty wegański zestaw

Wegański zestawie McDonald's o  nazwie Veggie Dippers będzie się składał z wegańskich nuggets'ów zrobionych z czerwonej papryki, ryżu, pesto z suszonych pomidorów, grochu oraz chrupiącej panierki z bułki tartej oraz frytek przygotowywanych w wegański sposób, sosem oraz napojem. Zestaw dostępny będzie jako osobna pozycja z menu, jak i zamiennik burgera w zestawie Happy Meal. Jak zapewnia Thomas O’Neill, szef marketingu żywności w McDonald’s w Wielkiej Brytanii i Irlandii, wegański zestaw smażony będzie oddzielnie, by nie miał kontaktu z tłuszczem zwierzęcym. Póki co, zestaw Veggie Dippers dostępny będzie jedynie w brytyjskich oraz irlandzkich filiach McDonald's, a w menu pojawi się 2 stycznia 2020 roku.

Wegański zestaw Veggie Dippers w McDonald's - cena

Jak zestaw Veggie Dippers będzie przedstawiać się cenowo? Zestaw kupowany osobno kosztować będzie 4,99 funtów w zestawie z frytkami, sosem i napojem, natomiast jako podyfikacja zestawu Happy Meal 2,99 funtów.

Więcej o: