Co wpływa na to, że czujemy się kochane? Odpowiedź może zaskakiwać

Co sprawia, że czujesz się kochana przez swojego partnera? Okazuje się, że wcale nie najważniejsze jest ciągle przypominanie drugiej połówce o naszej miłości. Pennsylvania State University przeprowadziło badania. Sprawdź, dzięki czemu czujesz się kochana.

Celem badaczy z Pennsylvania State University było określenie tego, co w relacji z naszym partnerem powoduje, że czujemy jego miłość. Choć wszelkie gesty, takie jak pocałunki, komplementy czy prezenty- niespodzianki są ważne, to przyjaźń jest najważniejszym elementem związku.

Barbara Kurdej-Szatan o odejściu z „M jak Miłość”. Zobacz:

Zobacz wideo

Co wpływa na to, że czujemy się kochane? - Badania

W badaniu wzięła udział grupa 500 osób. Naukowcy zaprezentowali im 60 różnych sytuacji, które mogą spotkać każdego z nas w życiu codziennym. Każda z osób miała wybrać scenariusz, który najlepiej spełniałby jej oczekiwania, co do zachowania partnera, w każdej z wymienionych sytuacji. Chociaż czułe słówka, seks, komplementy są ważne, to nic nie przebiło obecności i wsparcia drugiej połówki, w trudnych chwilach. Znaczy to, że nasz partner powinien być przede wszystkim naszym przyjacielem

Co wpływa na to, że czujemy się kochane? - Czyny, nie słowa?

Można zatem z badań wywnioskować, że w szczęśliwej i długoletniej relacji liczą się czyny, a nie słowa. Jednak na czwartym miejscu w badaniu, po wsparciu, czułości i przytulania, znalazła się słowna deklaracja "Kocham Cię". Oznacza to, że choć może bardziej cenimy czyny, od słów, to lubimy także po prostu usłyszeć, że jesteśmy kochani.

Co wpływa na to, że czujemy się kochane? - Tylko związek?

W ramach badań, przeprowadzono także wywiady z jego uczestnikami. Okazało się, że wielu z nas czuje się kochanymi, nawet jeżeli nie jest aktualnie w stałym związku. Wynikało to głównie z wypowiedzi osób, które mają bliskie grono długoletnich przyjaciół, a także pupila. Dzięki wsparciu bliskich i radości z ich obecności, okazywanej przez zwierzaka, deklarowali, że czują się kochani, pomimo braku tak zwanej drugiej połówki. 

Więcej o: