Converse stworzył kolekcję butów ze zużytych jeansów

Coraz więcej marek stara się zmienić przykrą rzeczywistość przemysłu modowego. Aktualnie tylko przemysł paliwowy zanieczyszcza środowisko bardziej niż moda. Marka Converse postanowiła zamienić zużyte jeansy, w nową kolekcję butów.

Marka Converse zdecydowała się na krok w stronę ekologii i swoją nową kolekcję butów stworzyła ze zużytych spodni jeansowych. W Converse Renew Tri Panel Denim znajdziemy buty w trzech kolorach denimu - ciemnoniebieskiego, jasnoniebieskiego oraz czarnego.

Sprawdź: Najmodniejsze, niebieskie Converse!

Zobacz także: Converse All Star - kupuj na wyprzedaży!

Marina Łuczenko-Szczęsna o tym, kto ją inspiruje na Instagramie. Sprawdź:

Zobacz wideo

Kolekcja butów Converse ze zużytych jeansów

Converse w swojej ofercie ma już kolekcję Converse Canvas, która w całości powstała z przetworzonych butelek PET. Kupimy je w różnych kolorach między innymi różowym, zielonym i kremowym. Oznacza to, że marka jest świadoma negatywnego wpływu branży modowej na środowisko i stara się wprowadzić do swojego procesu produkcji jak najwięcej metod recyklingowych. Każdy z modeli stworzony został z kilku odcienie denimu, a dostępne są warianty z dominującym czarnym, jasnoniebieskim czy ciemnoniebieskim. Możemy kupić jeansowy model za kostkę lub niskie trampki. To świetna inicjatywa, która pozwala ze zużytego materiału, stworzyć coś zupełnie nowego, do tego w świetnym stylu! Niedługo w ofercie marki Converse mają być również produkty z ekologicznej bawełny. Bardzo cieszy nas ekologiczne podejście znanych marek i czekamy na więcej podobnych kolekcji!

Zobacz także: Converse dla mężczyzn!

 
Więcej o: