Jak się ubierać po 50? Ubrania i kolory, które Cię odmłodzą

To, że jesteś po 50, nie znaczy, że nie możesz wyglądać młodo, świeżo i kobieco. Wystarczy, że dobrze przemyślisz, jakie kroje i kolory dobrze wyglądają, a do tego odejmują ci lat. Sprawdź, jak się ubierać w twoim wieku.

Wiele kobiet zaczyna ograniczać swoje garderobiane wybory, wraz z tym jak ich wiek idzie w górę. Pamiętaj, że starszy wiek wcale nie sprawia, że powinnaś ubierać się bez wyrazu. Dzięki odpowiedniemu dobraniu stylizacji, możesz nawet odjąć sobie lat. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Tomasz Jacyków o największym modowym obciachu na Sylwestra - sine nóżki "to siara!" Zobacz:

Zobacz wideo

Jak się ubierać po 50?  - Kroje, które są ponadczasowe 

Są ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody i zawsze wyglądają dobrze. Zastanawiasz się, czym sobie na to zasłużyły? Część z nich pozwala odjąć lat i sprawić, że będziesz wyglądała młodo. Jeśli wybierzesz model, który jednocześnie wpasowuje się w aktualne trendy, możesz być pewna, że odejmiesz sobie stylizacją lat. Przykładem takiego klasyku jest biała koszula. By nosić ją modnie, wybierz luźny model, z materiału, który nie mnie się łatwo. Para prostych spodni, z woskowanego materiału będzie idealnie do niej pasować. Taka stylizacja, uzupełniona o delikatne złote dodatki, jest klasyczna, a jednocześnie bardzo na topie. Idealnie nadaje się na co dzień, także dla kobiet po 50 roku życia.

Jak się ubierać po 50? - Kolory, które odmładzają

Są kolory, dzięki którym prezentujemy się nawet o kilka lat młodziej. Kupując nowe ubrania, zastanówmy się czy nie zaszaleć i wybrać model barwny, w kolorze fuksji, intensywnego niebieskiego czy zieleni. Musimy jednak uważać, by nie przesadzić. Nadmiar kolorów w stylizacji to prosta droga do wpadki modowej. Dbaj o to, by element garderoby w intensywnym kolorze, był tylko jeden, na przykład bluzka, czy spodnie. Reszta ubrań niech pozostanie stonowana.

Jak się ubierać po 50? - Nie bój się nowości

To, że jesteś już po 50, nie znaczy, że z tego powodu musisz się bardzo ograniczać. Oczywiście, w tym wieku warto zrezygnować ze zbyt krótkich spódniczek, ale niekoniecznie zamykać się tylko w klasykach modowych. Bądź odważna i sięgaj po nowości. Poeksperymentuj z trendami i sprawdź, co będzie ci pasować. Pamiętaj, że najlepiej wyglądamy, kiedy czujemy się dobrze, dlatego odrobina fantazji nie zaszkodzi. Sprawdź, jak wyglądasz i czujesz się w skórzanych dodatkach, jak kurtka, czy spódnica albo jak leżą na tobie nowoczesne kroje sukienek. Jeśli nie przesadzisz z krzykliwością, efekt na pewno będzie olśniewający. 

Więcej o: