Instagram wprowadza nową funkcję. Dotyczy ona tworzenia kolarzy zdjęć

Instagram nieustannie wprowadza zmiany w swojej aplikacji. Modyfikacje dotyczą nie tylko wizualnej części, ale również ustawień. Teraz, twórcy popularnej aplikacji postanowili wprowadzić nową funkcję. Zmiany pojawią się w InstaStories i dotyczyć będą tworzenia kolarzy.
Zobacz wideo

Instagram jest jedną z najpopularniejszych aplikacji wśród wszystkich mediów społecznościowych. To nie tylko miejsce, gdzie dzielimy się zdjęciami, lecz także poznajemy trendy, śledzimy gwiazdy czy robimy zakupy.  Jest również komunikatorem, z którego korzysta coraz więcej osób. Twórcy nieustannie starają się udoskonalać aplikację, by jak najlepiej służyła użytkownikom, zaskakują nowymi aktualizacjami i sprawiają, że korzystanie aplikacji nie przestaje być interesujące. Jeszcze w tym roku, IG postanowił rozwinąć Stories i wprowadził funkcję umożliwiającą robienie kolaży.

Instagram wprowadza nową funkcję na InstaStories. Jak ją włączyć?

Aby móc skorzystać z nowej funkcji wprowadzonej przez aplikację Instagram, należy pobrać ze sklepu App Store lub Google Play aplikację Layout, która łączy się z Instagramem. Po zaakceptowaniu dostępu do zdjęć, wystarczy wejść w Stories i na dole wśród funkcji pojawi się opcja "Układ". Na czym polega nowa aktualizacja InstaStories? Umożliwia ona tworzenie kolaży z dwóch, do maksymalnie sześciu zdjęć. Na chwilę obecną dostępnych jest sześć szablonów. Wystarczy wybrać ten, który najbardziej pasuje wam w danej chwili i dodać zdjęcia po kolei, tak jak do tradycyjnej relacji. To ciekawa alternatywa dla klasycznych, pojedynczych Stories. 

Więcej o: