Zmarła dziewczyna Bonda. Filmowa piękność odeszła w Paryżu

Nie żyje Claudine Auger. Zagrała w kultowym filmie o przygodach agenta 007, w którego wcielał się Sean Connery. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci.

Aktorka znana była przede wszystkim z filmu "Operacja Piorun" z 1965 roku. Zagrała w kilkudziesięciu filmach, jednak to rola dziewczyny Bonda przyniosła jej sławę. Zmarła w Paryżu, w wieku 78 lat. 

Warkocz bez plecenia. Tak efektowny i łatwy do wykonania. Sprawdź:

Zobacz wideo

Kim była Claudine Auger?

Uczyła się  uczyła się w St. Joan Of Arc College i Konserwatorium Paryskim, gdzie stawiała swoje pierwsze kroki na scenie. Pierwszy raz o Claudine Auger zrobiło się głośno w 1958 roku, kiedy zdobyła tytuł Miss Francji. Następnie, jeszcze w tym samym roku została wybrana wice Miss Świata. Oba te wydarzenia rozpędziły jej karierę modelki, Claudine miała jednak aspiracje aktorskie i pobierała lekcje. W wieku 18 lat wyszła za starszego od siebie o 25 lat reżysera francuskiego Pierre'a Gasparda-Huita. Zagrała w kilku jego filmach. Małżeństwo zakończyło się jednak rozwodem. Kolejnym jej mężem był biznesmen Peter Brent. Jej międzynarodowa kariera rozpoczęła się, gdy zagrała dziewczynę Bonda w "Operacji Piorun". Do filmu trafiła ponoć po tym, jak jeden z producentów zauważył ją na jednej z plaż na Bahamach. Później zagrała jeszcze w wielu filmach, głównie europejskich. Zawiesiła swoją karierę w latach 90.

Na co zmarła Claudine Auger? 

Wiadomość o śmierci aktorki przekazała jej agentka. Zmarła w swoim domu w Paryżu, mając 78 lat. Nie znana jest przyczyna śmierci aktorki, ani żadne inne szczegóły. Informację podała agencja Time Art. To już druga śmierć znanej francuskiej aktorki z ostatnich kilku dni. 14 grudnia zmarła Anna Karina, ikona francuskiej nowej fali. 

Więcej o: