Modelka z zespołem Downa została ambasadorką znanej marki kosmetycznej

Kate Grant to pierwsza modelka z zespołem Downa, która wygrała konkurs piękności, a teraz została ambasadorką znanej marki kosmetycznej. Benefit zaprosił dziewczynę do współpracy, by pokazać, jak radzi sobie z problemem dyskryminacji i promowania jednego kanonu piękna w branży kosmetycznej.

Marki z branży modowej i kosmetycznej starają się zapraszać do współpracy osoby o różnej urodzie i rozmiarach sylwetki. Jednak to pierwszy raz, kiedy ambasadorką marki jest osoba z zespołem Downa.

Malujemy pół twarzy. Zobacz, jak wiele może zmienić makijaż:

Zobacz wideo

Modelka z zespołem Downa została ambasadorką znanej marki kosmetycznej

Kate Grant to dwudziestolatka pochodząca z Cookstown, z Irlandii północnej. W 2017 roku była pierwszą modelką z zespołem Downa, która wzięła udział w pokazie Fashion Week, w Belfaście. W zeszłym roku zwyciężyła w konkursie piękności Teen Ultimate Beauty Of The World. Później pojawiła się w kilku programach telewizyjnych. Została uhonorowana Medalem Imperium Brytyjskiego, za "zasługi dla Cookstown". Teraz przełamuje kolejne stereotypy,  zostając pierwszą ambasadorką marki kosmetyczne, która żyje z niepełnosprawnością zespołu Downa.

Kate Grant ambasadorką Benefit

Marka kosmetyków Benefit to znany i ceniony producent kosmetyków. Ich kosmetyki można kupić aż w 30 państwach na całym świecie. Bardzo pozytywnie została przez fanów marki odebrana nowa kampania, której twarzą stała się Kate Grant. Promuje ona między innymi nowy produkt Roller Liner, czyli eyeliner w pisaku. Jego cena to 18,50 funtów.

Kate Grant i jej plany na przyszłość

Modelka nie spoczywa na laurach i ma wielkie plany na przyszłość. Jej marzeniem jest wzięcie udziału w paryskim Fahsion Week'u, a przede wszystkim kontynuować działanie na rzecz zwiększania świadomości na temat zespołu Downa i zapobieganiu dyskryminacji osób z tą niepełnosprawnością, zarówno w branży modowej, kosmetycznej, jak i całym show-biznesie.

 
Więcej o: