Jude Law miał zagrać Polaka. Casting wygrał polski aktor

Jude Law zagrał papieża w głośnym serialu HBO "Młody papież" i niebawem zobaczymy go w jego kontynuacji. Okazuje się jednak, że przed kilkunastoma laty brytyjski aktor ubiegał się o inną rolę papieża, przegrał jednak casting z polskim aktorem.

Jude Law to brytyjski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, a także reżyser i producent filmowy. Jest niekwestionowaną gwiazdą kina i ma grono fanów na całym świecie. Okazuje się jednak, że zdarzyło mu się ubiegać o rolę Polaka, której ostatecznie nie dostał.

"Nowy papież" w reżyserii Paolo Sorrentino. Drugi zwiastun HBO:

Zobacz wideo

Jude Law przegrał casting z polskim aktorem

Jude Law ubiegał się o rolę polskiego papieżą w filmie "Karol- człowiek, który został papieżem". Nie dostał roli, gdyż nie był Polakiem, a ta przypadła Piotrowi Adamczykowi. Na łamach magazynu Vogue, przyznał, że było to dla niego przykre doświadczenie:

-Takie doświadczenia nigdy nie są przyjemne. Nie ma znaczenia, czy przegrywa się jeden casting na dziesięć, czy dziesięć z rzędu. Aktorowi trudno sobie zracjonalizować, że nie pasuje do roli z powodu nie tego nosa, nie takiego pochodzenia albo nieodpowiedniego wzrostu. Zawsze pojawia się mojej głowie myśl, że brakuje mi talentu, osobowości albo charyzmy. Nie ma znaczenia jak długo pracuje się w branży. 

Ostatecznie Jude Law spełnił swoje marzenie i zagrał najważniejszego hierarchę kościoła w serialu "Młody papież". Produkcja okazała się dużym hitem, a niebawem oglądać będziemy mogli kolejny sezon.  Podobno Law przyjął te propozycję bez wahania, bo był wielkim fanem twórczości reżysera. 

Więcej o: