Wpływ alkoholu na kobiece ciało. Ile kalorii spożywamy z drinkami?

Dzisiaj sylwestrowa noc, a wraz z nią szalone tańce i zabawy. Zwykle towarzyszy im alkohol, a kolejnego dnia doskwiera tak zwany kac. Jaki wpływ ma alkohol na nasze ciało?

Zastanawiasz się ile możesz wypić dzisiejszej nocy, by kolejnego dnia nie odczuwać przykrych skutków zatrucia alkoholowego? Jaki wpływ mają na nas spożywane drinki i napoje wysokoprocentowe? Czy mogą zmienić naszą sylwetkę?

10 kg i 8 centymetrów w talii mniej. Oto metamorfoza naszej redaktorki Agnieszki Matrackiej:

Zobacz wideo

Sylwester - wpływ alkoholu na nasze ciało?

Okazuje się, że już mała ilość alkoholu wpływa na zachowanie człowieka. Każda jego dawka ma negatywny wpływ na układ nerwowy. A jak alkohol wpływa na ciało kobiety? Przede wszystkim alkohol ma dużo kalorii. Podrażnia on układ pokarmowy, dlatego często kolejnego dnia odczuwamy mdłości. Długotrwałe spożywanie dużych ilości alkoholu doprowadzić może do trwałego zaburzenia czynności pokarmowych. Po spożyciu alkoholu pojawia się większe łaknienie, często na niezdrowe rzeczy, które pochłaniamy w dużej ilości. Jednorazowy wyskok nie zmieni twojej sylwetki, jednak częste libacje mogą doprowadzić do spowolnienia metabolizmu i odkładania się tkanki tłuszczowej. Paradoksalnie, lampka wina spożyta z posiłkiem, sprawi że łatwiej i szybciej go strawimy. Klucz tkwi jednak w umiarze. 

Czy niskoprocentowe alkohole są bezpieczniejsze?

Czy w takim razie jedno piwko wypite wieczorem będzie dla naszej sylwetki całkowicie bezpieczne? Niestety to właśnie ten trunek najszybciej spowalnia nasz matabolizm, a do tego podkręca apetyt, szczególnie na niezdrowe, słone przekąski. Piwo jest także bardzo moczopędne, wraz z nim pozbywamy się z organizmu wody, a odwodnione ciało staje się opuchnięte. Codzienne spożywanie piwa prowadzi także do powstania tak zwanego "piwnego brzuszka". Należy pamiętać, że przesadzanie z alkoholem prowadzi nie tylko do zmiany naszej sylwetki, ale przede wszystkim obciążą organy, przede wszystkim żołądek i wątrobę, doprowadzając przy silnym nadużywaniu do wyniszczenia organizmu. Kto jednak zna umiar w piciu, ten nie powinien obawiać się po jego spożyciu komplikacji. 

Więcej o: