Trendy w makijażu na rok 2020

Hucznie przywitaliśmy nowy rok, a wraz z nim najnowsze trendy w modzie, makijażu i pielęgnacji. Dzisiaj pod lupę bierzemy najmodniejsze tendencje w makeupie. Sprawdź, co będzie teraz na topie.

Wraz z nowym rokiem, do mody i makijażu wchodzą nowe trendy, które niebawem podziwiać będziemy w pełnej krasie na czerwonych dywanach i ulicach. Warto zawczasu zorientować się, jakie będą nowe techniki i kosmetyki do makijażu, by wiedzieć jak je stosować. Podpowiadamy, co sprawdzi się w 2020 roku.

Być jak Doda! Tygodniowy eksperyment ze strojem i makijażem:

Zobacz wideo

Trendy w makijażu na rok 2020 - rozświetlona cera

W 2020 roku na pewno w trendach pozostanie tak zwany efekt glow. Używać będziemy lekkich podkładów, które dodatkowo działają rozświetlająco. Dzięki nim nasza skóra wygląda młodo i promiennie. By cieszyć się pięknie wyglądającą skórą, nie możemy zapominać o jej pielęgnacji. Podstawą jest codzienny, dokładny demakijaż i oczyszczanie. By cera była rozświetlona, dbajmy o jej nawilżenie. Stosujmy specjalne maski i kremy.

Trendy w makijażu na rok 2020 - powrót błyszczyka

W tym roku, usta zamiast szminki, znowu będziemy malować błyszczykiem. Możesz postawić na naturalność i musnąć wargi przeźroczystym, który sprawi, że będą olśniewać swym blaskiem. Teraz modne będą też kolorowe odcienie błyszczyków. By usta wyglądały dobrze pomalowane, muszą być gładkie już przed nałożeniem makijażu, dlatego dbaj o ich nawilżenie i chroń przed mrozem.

Trendy w makijażu na rok 2020 - kolorowe cienie

Do niedawna uważane za krzykliwe i nieco w złym guście, wielki powrót mają kolorowe cienie do powiek. Co więcej, w nadchodzącym sezonie, im barwniej tym lepiej, dlatego nie bój się zaszaleć. Nadal modne będą cienie ze świetlistymi drobinkami czy brokatowe. Oczywiście taki makijaż bardziej nadaje się na specjalne wyjścia czy imprezy. Na co dzień nie musisz jednak rezygnować z koloru, wybieraj po prostu bardziej stonowane odcienie.

Więcej o: