Meghan Markle i książę Harry rezygnują z obowiązków rodziny królewskiej

O nieustającym konflikcie w rodzinie królewskiej media mówiły już od jakiegoś czasu. Oststnie oświadczenie, które wydali Meghan Markle i książe Harry zdają się potwierdzać owe spekulacje. Księżna i książe Sussex postanowili ustąpić z miejsca wysokich rangą członków rodziny królewskiej.

Na instagramowym profilu książęcej pary pojawiło się ostatnio oświadczenie, które zaskoczyło chyba wszystkich fanów rodziny królewskiej. Meghan Markle oraz książe Harry zdecydowali się zrezygnować obowiązków, które dotyczą wysokich rangą członków rodziny królewskiej. Meghan i Harry zdecydowali się na tak rewolucyjny krok, gdyż pragną trochę więcej przestrzeni i chcą skupić się na działalności charytatywnej, o której więcej powiedzą już wkrótce.

Zobacz wideo

Meghan Markle i książe Harry rezygnują z obowiązków rodziny królewskiej

- Po wielu miesiącach przemyśleń i wewnętrznych rozmów, dojrzeliśmy do podjęcia decyzji o zmianie swojego statusu w rodzinie królewskiej i odnalezienia się w niej w całkiem nowej roli. Postanowiliśmy ustąpić z miejsca wysokich rangą członków rodziny królewskiej i postarać się o niezależność finansową, w dalszym ciągu w pełni wspierając Jej Królewską Mość. To między innymi dzięki waszemu wsparciu, jesteśmy gotowi na ten krok. Planujemy zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, nadal szanując nasze obowiązki. Ta równowaga geograficzna pozwoli nam wychować syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następnym rozdziale, w tym na uruchomieniu naszej nowej organizacji charytatywnej. Z niecierpliwością oczekujemy na udostępnienie pełnych szczegółów tego ekscytującego następnego kroku we właściwym czasie, ponieważ nadal współpracujemy z Jej Wysokością Królową, Księciem Walii, Księciem Cambridge i wszystkimi odpowiednimi stronami. Do tego czasu proszę przyjąć nasze najgłębsze podziękowania za nieustające wsparcie - czytamy pod zdjęciem na oficjalnym profilu, na Instagramie Sussex Royal.

 
Więcej o: