Ikea wprowadziła kolejną wegańską potrawę. Można ją zjeść tylko w Polsce!

Sieć sklepów Ikea po raz kolejny wychodzi naprzeciw swoim klientom będącym na diecie roślinnej. Po wegetariańskich klopsikach i hot-dogach oraz wegańskich lodach przyszła kolej na następną propozycję w ich ofercie gastronomicznej.
Zobacz wideo

Szwedzka marka Ikea jet jedną z tych, które chętnie odpowiadają na potrzeby klientów oraz panujących obecnie trendów. Już rok 2019 - według brytyjskiego tygodnika "The Economist" - był rokiem weganizmu, a co więcej trend ten utrzyma się także w roku 2020. Sieć Ikea nieustannie rozwija swoje wegetariańskie oraz wegańskie menu dodając do niej co raz to nowe pozycje. W ofercie pojawił się bowiem kolejny produkt dla osób będących na diecie roślinnej, co więcej można je zjeść tylko w Polsce!

Penne z wegańskim sosem bolognese w menu IKEA

Ikea wprowadziła do tej pory w swoim menu naprawdę wiele wegańskich zamienników. W ofercie szwedzkiego giganta znajdziemy już wegetariańskie hot-dogi i klopsiki, aż po wegańskie lody. Od kilku dni w ofercie gastronomicznej Ikea Polska pojawiło się kolejne danie dla osób na diecie roślinnej - penne z wegańskim sosem bolońskim. Sos wykonany jest na bazie pomidorów i sojowego zamiennika mięsa, z dodatkiem wegańskiego sera Gran Vegiano. Danie kosztuje 8,99 zł i pozostanie w ofercie sklepów Ikea tylko do 17 marca 2020 roku.

Warto od czasu do czasu włączyć do swojej diety roślinne produkty, gdyż weganizm to nie tylko trend, lecz także sposób dbania o sytuację klimatyczną naszej planety. Niestety produkcja mięsa wiążę się z emisją ogromnych ilości dwutlenku węgla i innych substancji trujących, co z kolei przyśpiesza proces globalnego ocieplenia. 

Więcej o: