Joaquin Phoenix apeluje o ochronę środowiska. Założy ten sam smoking na wszystkie gale 2020 roku

Joaquin Phoenix to niezwykle gorące nazwisko w ostatnim sezonie - wszystko za sprawą poruszającej roli Jokera, który trafił na ekrany kin minionej jesieni. Aktor postanowił wykorzystać swoją sławę w dobrej sprawie i dać innym do myślenia. Na wszystkich galach tego roku, Joaquin Phoenix pojawi się w tym samym smokingu.
Zobacz wideo

Joaquin Phoenix już od wielu lat działa na rzecz środowiska. Hollywoodzki aktor od wielu lat jest weganinem i regularnie bierze udział w kampaniach PETA. Za sprawą roli Jokera Joaquin Phoenix będzie się w tym roku pojawiać na wielu galach. Postanowił to wykorzystać i nieco zaakcentować potrzebę ochrony środowiska. Aktor zdecydował się bowiem na to, że na wszystkie gale w 2020 roku pójdzie w tym samym smokingu. 

Joaquin Phoenix apeluje o ochronę środowiska i daje dobry przykład innym

O decyzji, którą podjął Joaquin Phoenix, poinformowała na swoim Instagramie projektantka Stella McCartney, która zaprojektowała smoking aktora.

Ten mężczyzna jest zwycięzcą, ponieważ podejmuje decyzje w trosce o przyszłość planety i wszystkich jej stworzeń. Zdecydował się nosić ten sam smoking przez cały sezon, aby ograniczyć straty. Jestem dumna i zaszczycona, że mogę połączyć siły z tobą, Joaquin, nie przestawaj inspirować i świeć dalej swoim światłem

- napisała Stella McCartney.

 

Gest jednego aktora może i nie przełoży się bezpośrednio na poprawę stanu planety, jednak chodzi tu przede wszystkim o dawanie pozytywnego przykładu, zarówno innym gwiazdom Hollywood, jak i każdej osobie na świecie. Z pozoru drobny gest Joaquina Phoenixa może przyczynić się do zmiany myślenia u wielu osób. Nie da się ukryć, że przemysł odzieżowy jest jednym z najbardziej toksycznych dla naszej planety. Noszenie tych samych ubrań wielokrotnie to dobry sposób na ograniczenie odpadów. Na fali tego trendu coraz popularniejsze staje się również kupowanie w second handach oraz wymienianie się ubraniami. 

Więcej o: