Lady Gaga w wywiadzie z Oprah Winfrey wyznała, że była wielokrotnie gwałcona

Lady Gaga zdobyła się na szokujące wyznanie, w szczerej rozmowie z Oprah Winfrey. Gwiazda opowiedziała o traumie, z którą zmaga się od 19. roku życia. Była wtedy wieloktrotnie gwałcona.

Lady Gaga znana jest ze swojej otwartości, szczególnie jeżeli chodzi o temat zdrowia psychicznego. Artystka walczy też z dyskryminacją kobiet, nie tylko w świecie show-biznesu. W wywiadzie udzielonym dla Oprah Winfrey gwiazda zdobyła się na poruszające wyznanie.

To był performance! Lady Gaga w kilku kreacjach na gali MET 2019:

Zobacz wideo

Lady Gaga przyznała, że została wielokrotnie zgwałcona

Lady Gaga pojawiła się w jednym z odcinków nowej serii "Wizja Ophrah 2020" (oryg. Oprah's 2020) Vision prowadzonej przez najsłynniejszą amerykańską prezenterkę - Oprah Winfrey. Spotyka się ona z gwiazdami, by przeprowadzić intymne rozmowy o ich życiu i kobiecości. Gwiazda, znana z kontrowersyjnych stylizacji i muzyki, zdobyła się na poruszające wyznanie. Nie pierwszy raz podkreśliła, że zmaga się z problemami natury psychicznej, a by utrzymać swoje samopoczucie w równowadze, musi przyjmować leki. W wywiadzie dla Winfrey przyznała, że zmaga się z PTSD, czyli zespołem stresu pourazowego, który rozwinął się u niej w wyniku gwałtów, których ofiarą stała się w wieku 19 lat. Artystka opowiedziała o tym, że nie miała nikogo, kto pomógłby przepracować jej traumę związaną z wykorzystaniem seksualnym. Nie było obok niej psychiatry, ani psychologa, a w związku z rozwojem kariery, jej życie nabrało zawrotnego tempa:

Nagle stałam się gwiazdą, podróżowałam po całym świecie, zmieniałam ciągle miejsce, z pokoju hotelowego, do garażu, limuzyny, potem na scenę i nigdy do końca nie poradziłam sobie z tym, co mnie spotkało. 

Lady Gaga otwarcie o gwałcie i zdrowiu psychicznym

Lady Gaga zapowiedziała, że zamierza otwarcie mówić o swoich przejściach, po to by uczynić świat lepszym miejscem. Coraz więcej gwiazd przyznaje się do problemów ze zdrowiem psychicznym oraz bycia ofiarami nadużyć i przemocy seksualnej, co ma na celu sprawienie, by kwestie te przestały być tematem tabu. Miejmy nadzieję, że przyczyni się to do zwiększenia świadomości społeczeństwa w tym zakresie i wprowadzenia działań edukacyjnych, które dadzą długofalowe skutki w walce z problemem.

Więcej o: